Wybuch gazu na stacji paliw. Dwie osoby ranne

Polska
Wybuch gazu na stacji paliw. Dwie osoby ranne
OSP Wieprz
W wyniku wybuchu zawaliły się dwie ściany budynku stacji

Dwie osoby zostały poparzone w wyniku wybuchu, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek na stacji paliw w Sosnowcu - poinformowała straż pożarna. Prawdopodobnie wybuchł gaz. Poszkodowani to dwaj pracownicy stacji, którzy trafili do szpitala.

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, do wybuchu w jednym z pomieszczeń stacji paliw przy ul. Braci Mieroszewskich w Sosnowcu doszło krótko przed północą. W akcji uczestniczyło 15 zastępów strażackich.

 

- W wyniku wybuchu zawaliły się dwie ściany budynku stacji. Dwóch pracowników odniosło obrażenia - z poparzeniami zostali zabrani do szpitala. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru i przeszukaniu budynku stacji - powiedziała rzeczniczka.

 

ZOBACZ: Wybuch gazu w Solcu Kujawskim. 65-latek z poparzeniami trafił do szpitala

 

W akcji uczestniczyli m.in. ratownicy z psami ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju oraz strażacy z grupy ratownictwa technicznego w Dąbrowie Górniczej. Przeszukanie zniszczonego budynku potwierdziło, że pod gruzami nie ma innych poszkodowanych.

 

WIDEO - W wyniku wybuchu zawaliły się dwie ściany budynku stacji

  

Przyczyny wybuchu nie są na razie znane. Okoliczności wypadku ma wyjaśnić policyjne śledztwo. Prawdopodobnie potrzebna będzie także opinia biegłego z zakresu pożarnictwa. Zniszczony budynek stacji jest zabezpieczany.

 

pgo/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie