Podatek od reklam. KO: "To jest nasza bitwa o wolność"

Polska
Podatek od reklam. KO: "To jest nasza bitwa o wolność"
PAP/Leszek Szymański
Konferencja KO ws. podatku od reklam

- To jest nasza bitwa o wolność - mówił Paweł Kowal podczas wspólnej konferencji liderów i posłów Koalicji Obywatelskiej dotyczącej środowego protestu mediów przeciw planom wprowadzenia nowego podatku. Obecny na konferencji Borys Budka zapowiedział spotkanie dotyczące mediów. Zaproszony ma na nie być wicepremier Jarosław Gowin.

- Wczorajszy dzień pokazał, jak ważna jest solidarność wolnych mediów. Dziś rozgrywa się walka o to, czy obywatele będą mieć dostęp do rzetelnych mediów - powiedział w czasie konferencji Borys Budka. 

 

Zapowiedział, że KO zorganizuje spotkanie na temat wolności mediów, zaproszone mają być wszystkie ugrupowania opozycyjne oraz Jarosław Gowin. Do konsultacji zaproszony zostanie również lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia.

 

- Zaprosimy na to spotkanie także wicepremiera Jarosława Gowina, który tak często powoływał się na wolność słowa - mówił Budka. - Tak, panie premierze, to jest czas próby. Wierzymy, że wspólnie będziemy w stanie wypracować dobre stanowisko i zablokować ten bardzo szkodliwy projekt ustawy - dodał zwracając się do Gowina.

 

"Knebel pod płaszczykiem dbania o służbę zdrowia"

 

Lider PO poinformował, że jest to też zaproszenie dla Szymona Hołowni. - Mało kto zna tak dobrze kwestię mediów, jak lider Polski 2050. Dzisiaj to jest dla nas wszystkich sprawdzian, czy w fundamentalnych sprawach jesteśmy w stanie rozmawiać - powiedział Budka.

 

WIDEO: Podatek od reklam. KO: "To jest nasza bitwa o wolność"

  

 

- Wczoraj obywatele mogli zobaczyć, co znaczy wolności słowa - mówiła Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polskiej, odnosząc się do protestu mediów. Mówiąc o rządowych wyjaśnieniach dotyczących podatku, nazwał je "fałszywą opowieścią". Zaznaczyła, że jej zdaniem media prywatne, to "nie to samo", co internetowi giganci.

 

ZOBACZ: "Media bez wyboru". Budka: pseudopodatek, kaganiec na niezależne media

 

- Knebel zakładany jest pod płaszczykiem dbania o służbę zdrowia - oceniała. Nowacka zarzucała, że nakładania podatku na media, w tym też na kina, spowoduje znaczne ograniczenia polskiej produkcji filmowej i zwiększenie cen biletów. 

 

- To, czego najbardziej boją się dyktatorzy, to niezależność i myślenie - podkreślił obecny na konferencji Adam Szłapka, lider Nowoczesnej. - To jest nasza bitwa o wolność - dodał Paweł Kowal, poseł KO. 

laf/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie