Pchnął własną babcię nożem. 71-latka leży w szpitalu

Polska
Pchnął własną babcię nożem. 71-latka leży w szpitalu
KPP Jarosław
Za usiłowanie zabójstwa 25-latkowi grozi kara więzienia nie krótszego niż 8 lat, 25 lat więzienia lub dożywocie.

Policja z Jarosławia (woj. podkarpackie) zatrzymała 25-latka, który zaatakował nożem własną babcię. 72-letnia kobieta została ranna i przebywa w szpitalu. Mężczyzna po zdarzeniu uciekł z mieszkania. Został ujęty przez patrol. Sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.

W minioną niedzielę po godzinie 14, w jednym z mieszkań w Jarosławiu, 25-letni mężczyzna zaatakował swoją babcię. Mężczyzna zranił 72-latkę nożem, a rany były tak poważne, że kobieta została przewieziona do szpitala.

 

Na miejscu pracował policyjny zespół dochodzeniowo-śledczy z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady. Przesłuchali także osoby, które mogły mieć jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia.

 

ZOBACZ: Znęcał się nad babcią i groził jej nożem. Aresztowano 23-latka

 

Gdy policja chciała zatrzymać podejrzanego, okazało się, że uciekł. Funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego po około dwóch godzinach zatrzymali młodego mężczyznę na terenie miasta. 25-latek został przewieziony do policyjnego aresztu.

 

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Jarosławiu na wniosek prokuratora oraz śledczych, zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

Za usiłowanie zabójstwa 25-latkowi grozi kara więzienia nie krótszego niż 8 lat, 25 lat więzienia lub dożywocie.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie