Nie żyje niedźwiedzica z warszawskiego zoo. Miała 38-lat

Polska
Nie żyje niedźwiedzica z warszawskiego zoo. Miała 38-lat
facebook.com/WarszawskieZOO
Zmarła niedźwiedzica Tatra

Nie żyje Tatra, 38-letnia niedźwiedzica ze stołecznego zoo - poinformowało w środę stołeczny ogród zoologiczny. Tatra miała 38 lat, urodziła się w stolicy 1981 roku. Urodziła 7 niedźwiedziątek.

"Mamy dziś smutną wiadomość. W ostatni weekend za Tęczowy Most odeszła nasza wspaniała Tatra. Była jedną z naszych najstarszych podopiecznych, starsza jest tylko foka Sława. W minionego Sylwestra świętowaliśmy jej 38 urodziny, co w niedźwiedzim standardzie jest już wiekiem mocno emerytalnym" - przekazało zoo w mediach społecznościowych.

 

Tatra urodziła się w warszawskim Zoo w 1981 roku, na nieczynnym już wybiegu od strony Alei Solidarności, wydała na świat 7 niedźwiedziątek. Latem 2019 roku została przeniesiona na wybieg w zoo, który jest bardziej płaski i znajduje się w spokojniejszym miejscu.

 

 

"Nowa lokalizacja bardzo przypadła do gustu naszej miśce i chętnie wylegiwała się w nowym miejscu, korzystając z ładnej pogody" - przypomniało zoo.

 

Jednak podeszły wiek niedźwiedzicy dawał o sobie znać. Mimo podawanych leków miała coraz większe problemy ze wstawaniem i chodzeniem, aż w końcu całkiem straciła siły. "Musieliśmy podjąć okropnie trudną, ale najlepszą dla Tatry, decyzję i w sobotę 6 lutego po południu misia zasnęła na zawsze" - przekazało zoo

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie