Interfax: Julia Nawalna opuściła Rosję

Świat
Interfax: Julia Nawalna opuściła Rosję
Евгений Фельдман / Новая газета/ Commons.wikimedia.org/ CC BY-SA 3.0
Julia Nawalna została zatrzymana w Moskwie podczas styczniowych demonstracji i skazana na grzywnę

Żona uwięzionego rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, Julia, opuściła Rosję - podała w środę agencja Interfax powołując się na poinformowane źródło. Według agencji Julia Nawalna odleciała z lotniska w Moskwie samolotem do Frankfurtu nad Menem.

Przyczyny jej wyjazdu nie są jasne. Julia Nawalna nie wypowiadała się na ten temat. Jej prawniczka Swietłana Dawydowa powiedziała mediom, że nie komentuje tych doniesień.

 

ZOBACZ: Film o "pałacu Putina". Ławrow: służby specjalne Niemiec pomagały Nawalnemu przy zdjęciach

 

17 stycznia Nawalny został zatrzymany na lotnisku po powrocie z Niemiec, gdzie przechodził leczenie po próbie otrucia bojowym środkiem trującym typu Nowiczok. Julia Nawalna wróciła wówczas z mężem do kraju. 2 lutego sąd w Moskwie nakazał wykonanie wobec opozycjonisty wyroku dwóch lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Adwokaci Nawalnego odwołują się od tej decyzji.

 

Sprawy karne

 

Wobec większości współpracowników Nawalnego władze wszczęły sprawy karne w związku z demonstracjami w jego obronie, które odbyły się w Rosji 23 stycznia, 31 stycznia i 2 lutego. Szef sieci sztabów Nawalnego w regionach Rosji, Leonid Wołkow, który od dłuższego czasu przebywa za granicą, jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym.

 

Julia Nawalna została zatrzymana w Moskwie podczas styczniowych demonstracji i skazana na grzywnę.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie