Nie zatrzymał się przed przejściem. Uderzenie wyrzuciło nastolatki w powietrze

Moto
Nie zatrzymał się przed przejściem. Uderzenie wyrzuciło nastolatki w powietrze
Gliwicka Policja
Nastolatki trafiły do szpitala, jak przekazała policja, mimo groźnie wyglądającego wypadku, mają lekkie obrażenia

18- i 15-latka zostały potrącone na przejściu dla pieszych w Gliwicach przez kierowcę, który nie zatrzymał się tak, jak inni, by przepuścić piesze. Siła uderzenia wyrzuciła nastolatki w powietrze. Wypadek zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Do wypadku doszło na ulicy Dworcowej w Gliwicach. Dwie nastolatki przechodzi przez oznakowane przejście dla pieszych na jezdni jednokierunkowej. Na pierwszym pasie auta zatrzymały się, na kolejnym kierowca nie zatrzymał samochodu i uderzył w obie dziewczyny.

 

Wyrzucone w powietrze

 

Kierowca opla, za kierownicą którego siedział młody obywatela Gruzji, nie udzielił pierwszeństwa pieszym, wjeżdżając w nie. Siła uderzenia wyrzuciła nastolatki w powietrze

 

"Poszkodowane z obrażeniami, na szczęście niezagrażającymi życiu, trafiły do szpitala. Policjanci zatrzymali 22-letniemu kierowcy uprawnienia, czeka go teraz proces karny" - informuje gliwicka policja. 

 

WIDEO: Kierowca nie zatrzymał się przed przejściem. Uderzenie wyrzuciło nastolatki w powietrze

  

 

Funkcjonariusze zwracają uwagę na trudne warunki pogodowe, jakie panowały wówczas na drodze. Do zdarzenia doszło w deszczu, po zmroku, około godz. 18:30. 

laf/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie