Siłownie i kluby fitness otwarte zgodnie z prawem. "Są zarejestrowane pod innym kodem"

Polska
Siłownie i kluby fitness otwarte zgodnie z prawem. "Są zarejestrowane pod innym kodem"
zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ Scottwebb
W Ostrowie Wlkp. działa pięć siłowni i klubów fitness

Nie mamy podstaw do zamknięcia siłowni, ponieważ działają zgodnie z prawem; są zarejestrowane pod innym kodem Polskiej Klasyfikacji Działalności - poinformował w środę dyrektor ostrowskiego sanepidu Tadeusz Biliński.

Biliński wyjaśnił, że powodem "normalnego funkcjonowania siłowni bez zakłóceń jest kod, pod którym się zarejestrowały. Ten numer to PKD 85.51, czyli pozaszkolne formy działalności sportowej. Nie jest ujęty w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i obiekty pod tym kodem mogą działać".

 

W Ostrowie Wlkp. działa pięć siłowni i klubów fitness. Sanepid otrzymał adresy od miejscowej policji w celu przeprowadzenia kontroli.

 

ZOBACZ: "Siłownie i hotele są jednymi z najmniej ryzykownych miejsc, jeżeli chodzi o transmisję wirusa"

 

- Na razie skontrolowaliśmy trzy z nich i okazało się, że mogą funkcjonować. Po prostu dostosowali się, być może zmienili swoje PKD teraz, ale w ten sposób uniknęli zarzutu, że działają niezgodnie z prawem - powiedział Biliński.

 

Dyrektor dodał, że wszystkie zmiany PKD oraz rejestracje odbywają się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej RP na stronie www.firma.gov.pl.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie