Wybudza się ze śpiączki, nie wie nic o pandemii. Covid-19 przechorował... dwa razy

Świat
Wybudza się ze śpiączki, nie wie nic o pandemii. Covid-19 przechorował... dwa razy
josephsjourney.co.uk
19-latek dwukrotnie pokonał koronawirusa. Nie wie nic o pandemii

Jospeh Flavill dochodzi do siebie po tym, jak w zeszłym roku został potrącony przez samochód. Przez 10 ostatnich miesięcy 19-latek był w śpiączce i nie ma pojęcia, w jaki sposób rozwinęła się pandemia koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Sam zachorował na Covid-19 dwukrotnie i dwukrotnie go pokonał.

Flavill został potrącony przez samochód 1 marca 2020 r. - trzy tygodnie przed tym, jak Wielka Brytania wprowadziła pierwszy ogólnokrajowy lockdown. Do wypadku doszło w Burton upon Trent w hrabstwie Staffordshire.

 

- Nie wie nic o pandemii. Przez ostatnie 10 miesięcy spał. Powoli odzyskuje świadomość, ale nie mamy pojęcia co dokładnie wie - powiedziała "The Guardian" ciotka chłopaka Sally Flavill.

 

ZOBACZ: Przeciwciała przegrywają z mutacjami koronawirusa. "Wróciliśmy do punktu wyjścia"

 

Mimo poważnego urazu mózgu, stan nastolatka wyraźnie poprawił się przez ostatnie tygodnie - rusza kończynami, gdy się go o to poprosi, jest w stanie porozumiewać się za pomocą mrugnięć, zaczął się uśmiechać.

 

 

- Kiedy ostatecznie się obudzi, nie będzie miał pojęcia dlaczego tam jest i dlaczego nie ma nas przy nim. Przez połączenia wideo staramy się wyjaśnić na czym polegają obostrzenia, ale nie mówimy mu nic o skali pandemii - dodała Sally Flavill.

Pokonał koronawirusa... dwukrotnie

Choć Joseph nie wie nic o pandemii, to w szpitalu zaraził się koronawirusem dwukrotnie. I dwukrotnie "nieświadomie" pokonał Covid-19.

 

ZOBACZ: Trafił do szpitala przed pandemią. Po wybudzeniu ze śpiączki, rzeczywistość go zaskoczyła

 

Przed wypadkiem 19-latek wiódł aktywny tryb życia, brał udział w zawodach sportowych. W maju miał otrzymać nagrodę Księcia Edynburga. Teraz jego rodzina zbiera pieniądze rehabilitację za pośrednictwem internetowej zbiórki - do tej pory wpłacono ponad 30 tys. funtów.

 

- Przed nami jeszcze długa droga, ale ostatnie trzy tygodnie były naprawdę niesamowite - zapewniła ciotka Josepha.

bas/ "The Guardian"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie