W Sejmie powstanie koło Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia

Polska
W Sejmie powstanie koło Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia
Polsat News
Paweł Kukiz będzie przewodniczącym koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia

- W Sejmie powstanie koło Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia. Jego przewodniczącym będzie Paweł Kukiz - przekazał poseł Paweł Szramka, który w imieniu koła złożył w poniedziałek dokumenty rejestrujące nowe ugrupowanie.

Szramka o rejestracji koła poinformował w poniedziałek dziennikarzy w Sejmie. - Przewodniczącym koła będzie Paweł Kukiz, a pozostałymi członkami koła będą posłowie: Stanisław Żuk, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka oraz Paweł Szramka - przekazał.

 

ZOBACZ: "Nie było żadnego zaproszenia". Kukiz po rozmowie z Kaczyńskim

 

Poseł wyjaśnił także, czemu w nazwie oprócz Kukiz'15 znalazła się także "Demokracja Bezpośrednia". - Po to, żeby wprost było wiadomo o co nam chodzi, czyli o postulaty, które już ponad pięć lat temu były obecne z nami, kiedy wchodziliśmy do Sejmu, czyli danie prawdziwej władzy obywatelom - podkreślił.

 

"Chcemy, by obywatele decydowali o Polsce"

 

- W Polsce obecnie mamy demokrację, natomiast jeśli przyjrzymy jej się dokładnie to ona z demokracją wiele wspólnego nie ma. My chcemy, żeby to obywatele przede wszystkim decydowali w Polsce, a posłowie, żeby byli wykonawcami tej woli - podkreślił Szramka.

 

Politycy związani z Pawłem Kukizem weszli do Sejmu z list Polskiego Stronnictwa Ludowego tworząc z ludowcami klub Koalicja Polska PSL-Kukiz'15. Pod koniec listopada ub.r. Rada Naczelna PSL zdecydowała o zakończeniu współpracy z "kukizowcami". Po tej decyzji z KP odeszła także Agnieszka Ścigaj, wcześniej polityk Kukiz'15, która została posłanką niezrzeszoną.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie