Sygnalizacja świetlna w środku lasu. Postawiono ją z ważnego powodu

Polska
Sygnalizacja świetlna w środku lasu. Postawiono ją z ważnego powodu
Polsat News
Sygnalizacja jeszcze nie działa, ale mieszkańcy maja nadzieję, że poprawi bezpieczeństwo w okolicy

Na drodze wyjazdowej ze Zgierza, koło Łodzi, ustawiono sygnalizację świetlną. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zamontowano ją w... środku lasu. Kierowcy zastanawiają się, czy to dla leśnej zwierzyny, czy może przystanek dla kierowców, by mogli podziwiać piękno okolicznej przyrody. Ale to, co dziwi jednych, dla innych jest prawdziwym zbawieniem.

W pobliżu trasy wylotowej ze Zgierza koło Łodzi nie brakuje pieszych. To głównie mieszkańcy znajdującego się nieopodal osiedla domków jednorodzinnych.  - Przejść nie można, ani do szkoły, ani nigdzie. Potrzebna była, bo samochody się nie zatrzymują - mówi kobieta, która mieszka niedaleko drogi.

 

ZOBACZ: Gorzów Wielkopolski: samochód leżał do góry kołami w Warcie. W środku było ciało kierowcy

 

Wtóruje jej sąsiad, który uważa, że trasa jest "rzeczywiście bardzo ruchliwa", a osiedlowym kierowcom trudno wyjechać, bo "wyjazd jest trochę pod górkę".

 

Pod górkę mają więc i osiedlowi kierowcy i piesi, a samochody nadal nie zwalniają, bo sygnalizacja działać będzie dopiero za jakiś czas.

 

- Światła będą wzbudzane na przycisk, a wiec będą się uruchamiać tylko wówczas, kiedy pieszy będzie chciał przejść przez tą jezdnię - mówił "Wydarzeniom" starosta zgierski, Bogdan Jarota.

 

Wideo: Mieszkańcy okolicznych osiedli od dawna walczyli o sygnalizację. Teraz ich postulat został spełniony

  

 

Sygnalizacja kosztowała 108 tysięcy złotych. Władze w planach mają jeszcze chodnik, ale powstanie on dopiero w przyszłości.

 

Kiepska widoczność

 

- Jest kiepska widoczność, a przede wszystkim kierowcy nie spodziewają się, że tam może znaleźć się człowiek, bo rzeczywiście ani z lewa, ani z prawa nie widać tam jakiejś cywilizacji - powiedział Jarota.

 

ZOBACZ: Troszyn: śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym. Kierowca auta wjechał pod pociąg

 

Społeczność na okolicznych osiedlach stale się rozrasta. Stąd prośba rady osiedla do władz miasta o postawienie w środku lasu świateł.

 

- Jest coraz więcej zabudowań, a w nich mieszkańcy, dzieci, osoby starsze. Przecież one też by chciały bezpiecznie korzystać, czy to z komunikacji miejskiej, czy nawet przejść na druga stronę tej drogi - mówi Violetta Drewnowska, przewodnicząca Rady Osiedla Piaskowice-Aniołów w Zgierzu.

 

Za postawieniem świateł przemówił jeszcze jeden argument. Raz już doszło w tym miejscu do śmiertelnego wypadku z udziałem mieszkańca okolicy.

rsr/dk/ polsatnews.pl, "Wydarzenia"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie