Japonka przez 10 lat trzymała ciało matki w zamrażarce. Bała się eksmisji

Świat
Japonka przez 10 lat trzymała ciało matki w zamrażarce. Bała się eksmisji
Flickr.com/Sean Biehle/CC BY 2.0; Zdj. ilustracyjne
Kobieta przez 10 lat trzymała ciało matki w zamrażarce

Tokijska policja zatrzymała 48-letnią Yumi Yoshino. Kobieta przez blisko dekadę ukrywała ciało swojej zmarłej matki w zamrażarce. Bała się, że gdy informacja o śmierci kobiety wyjdzie na jaw, zostanie eksmitowana z mieszkania.

W połowie stycznia Yumi Yoshino musiała opuścić mieszkanie, które zajmowała w Tokio. Kobieta kolejny miesiąc spóźniała się bowiem z opłatą za czynsz.

 

Sprzątacz natknął się na zwłoki

 

W środę ciało zmarłej odkrył wynajęty sprzątacz, który wszedł do lokalu. Zwłoki schowane były w zamrażarce, stojącej w jednym z pomieszczeń. Sprzątacz zawiadomił policję, która niemal natychmiast zatrzymała byłą lokatorkę.

 

ZOBACZ: Pobierali emeryturę babci przez trzy lata po jej śmierci

 

Yoshino przyznała, że zmarła to jej matka. Kobieta miała umrzeć około 10 lat temu z przyczyn naturalnych. Jej córka bała się, że gdy informacja wyjdzie na jaw, zostanie zmuszona do opuszczenia mieszkania.

 

Wstępna sekcja zwłok wykazała, że w chwili śmierci matka Yoshino miała około 60 lat. Biegli nie byli w stanie określić przyczyny zgonu. Policja prowadzi śledztwo.

 

Zamroziła zmarłego małżonka

 

W grudniu 2019 r. media obiegła informacja o seniorce z USA, która przez 10 lat pobierała zasiłki za zmarłego męża. Jego ciało znaleziono dopiero po śmierci kobiety, w zamrażarce skrzyniowej.

 

Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna jeszcze za życia uzgodnił z żoną, że jego śmierć nie może wyjść na jaw.

bas/hlk/ "The Guardian", Kyodo News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie