Auto wypadło z jezdni i uderzyło w drzewo. Nie żyją dwie osoby

Polska
Auto wypadło z jezdni i uderzyło w drzewo. Nie żyją dwie osoby
facebook/Zawiercie112
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Wiele wskazuje na to, że mogły przyczynić się do niego trudne warunki na drodze

Dwaj mężczyźni zginęli w wypadku, do którego doszło w sobotę rano na lokalnej drodze między Włodowicami a Rzędkowicami w powiecie zawierciańskim. Z powodu opadów śniegu i marznącego deszczu w woj. śląskim panują trudne warunki jazdy. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Do sobotniego wypadku doszło około dziewiątej rano. Zginęli 67-letni kierowca oraz 59-letni pasażer opla - mieszkańcy Poręby koło Zawiercia.

 

- Na łuku drogi kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Dwaj mężczyźni zginęli na miejscu - powiedziała rzeczniczka zawierciańskiej policji mł. asp. Marta Wnuk.

 

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Wiele wskazuje na to, że mogły przyczynić się do niego trudne warunki na drodze. Niektóre lokalne drogi w regionie są w sobotę śliskie bądź zaśnieżone.

 

Seria wypadków 

 

Po wypadku ofiary były zakleszczone w uszkodzonym samochodzie. W sobotę około południa wciąż trwały policyjne czynności na miejscu zdarzenia, droga była zablokowana. Kierowcy korzystali z objazdu przez Kotowice.

 

Wypadek nieopodal Zawiercia to kolejna w sobotę tragedia na drogach woj. śląskiego. Rano na ul. Toszeckiej w Gliwicach ciężarówka na prostym odcinku drogi śmiertelnie potrąciła mężczyznę, który - według informacji służb kryzysowych - wtargnął wprost pod nadjeżdżający pojazd. Pieszy zmarł w szpitalu na skutek odniesionych ran.

 

Minionej doby w woj. śląskim doszło do trzech wypadków, w których jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych. Odnotowano również 212 kolizji.

 

Trudne warunki 

 

W nocy z piątku na sobotę w dużej części woj. śląskiego padał śnieg lub – lokalnie - śnieg z deszczem, miejscami marznący i powodujący gołoledź. Opady śniegu prognozowane są także na sobotę w powiatach cieszyńskim i żywieckim, gdzie do godzin popołudniowych może napadać 10-15 cm śniegu, a także na północy woj. śląskiego – w powiatach częstochowskim, kłobuckim, lublinieckim, myszkowskim i zawierciańskim, gdzie pokrywa śnieżna może wzrosnąć o ok. 10 cm.

 

ZOBACZ: Rzeszów. Wypadek z udziałem wojskowego rosomaka. Są ranni

 

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie prognozowało także marznące opady w sobotę rano w powiatach będzińskim i tarnogórskim oraz w Dąbrowie Górniczej. "Prognozuje się, że opady śniegu będą miejscami przechodzić w słabe opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź" – podano w ostrzeżeniu przekazanym w sobotę rano przez regionalne służby kryzysowe.

 

Od początku stycznia do minionego piątku w woj. śląskim w 89 wypadkach zginęło 11 osób, a 101 odniosło obrażenia. Zatrzymano 357 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. W porównywalnym okresie rok wcześniej w 155 wypadkach na drogach woj. śląskiego zginęło 14 osób, a 155 zostało rannych. Nietrzeźwych kierowców było 427

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie