Wielkopolska: wilki w puszczy pod Poznaniem. Leśnicy przestrzegają mieszkańców

Polska
Wielkopolska: wilki w puszczy pod Poznaniem. Leśnicy przestrzegają mieszkańców
@LZDMurowanaGoslina
Wilki pod Poznaniem

Fotopułapka ustawiona w Puszczy Zielonce (woj. wielkopolskie) zarejestrowała dwa przechodzące wilki. Wideo udostępniono w mediach społecznościowych Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Murowanej Goślinie. Leśnicy apelują aby mieszkańcy zachowali szczególną ostrożność podczas spacerów. Ruszyła też akcja informacyjna.

O nagraniu Puszczy Zielonce poinformował na Facebooku Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie. Obecność wilków w tej okolicy była do niedawna rzadkością. W ostatnim czasie pojawiało się jednak coraz więcej doniesień o spotkaniach z tymi zwierzętami. Dwa wilki zostały nagrane przez fotopułapkę ustawioną w lesie. 

 

ZOBACZ: 42-latek miał zastrzelić wilka. Zwierzę mieszkało w parku narodowym, opiekowało się szczeniętami

 

Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie rozpoczął akcję informacyjną. W mediach społecznościowych systematycznie publikowane będą porady na temat tego, jak zachować się podczas spotkania z drapieżnikiem.

 

 

Z psem tylko na smyczy

 

Leśniczy zwracają uwagę, aby zachować szczególną ostrożność podczas spacerów z psami.

 

"Zabierając swojego psa na spacer zawsze miej go na smyczy. Zaoszczędzisz w ten sposób: sporo czasu, bo nie będziesz go szukać, uchronisz go od wielu zagrożeń, sprawisz, że zwierzęta w lesie będą o wiele spokojniejsze" - czytamy na Facebooku. 

dsk/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie