Nowi komendanci w policji. Paweł Dobrodziej wiceszefem KGP

Polska
Nowi komendanci w policji. Paweł Dobrodziej wiceszefem KGP
MSWiA
Minister spraw wewnętrznych i administracji powołał nowych komendantów

Szef MSWiA Mariusz Kamiński powołał nadinsp. Pawła Dobrodzieja na stanowisko zastępcy komendanta głównego policji oraz nadinsp. Pawła Dzierżaka na stanowisko komendanta stołecznego policji - przekazał w środę resort spraw wewnętrznych i administracji.

Jak poinformowano, w powołaniu wzięli udział: wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik oraz komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 

Nadinsp. Paweł Dobrodziej jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 r. w Komendzie Rejonowej Łódź-Polesie. Następnie pracował w Wydziale Kryminalnym KWP w Łodzi. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem kryminalnym i zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. Pełnił m.in. funkcję komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Od listopada 2017 r. był komendantem stołecznym policji.

 

ZOBACZ: "Raport": korupcja w jednej z największych komend w kraju

 

Nadinsp. Paweł Dzierżak ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest również absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 r. w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie, a w 2006 r. został jego dowódcą. W 2012 r. objął stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie, natomiast w 2015 r. został powołany na stanowisko I zastępcy. Od 2019 r. pełnił funkcję komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie