Amerykański polityk proponuje przeniesienie igrzysk na Florydę

Świat
Amerykański polityk proponuje przeniesienie igrzysk na Florydę
PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA
Poradzimy sobie z wszelkimi wymogami bezpieczeństwa - zapewnił polityk

Odpowiedzialny za finanse Florydy Jimmy Patronis zaproponował Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu przeniesienie tegorocznych letnich igrzysk z Tokio do USA. "Poradzimy sobie z wszelkimi wymogami bezpieczeństwa" - zapewnił polityk.

Igrzyska w stolicy Japonii pierwotnie miały odbyć sią latem zeszłego roku, ale z powodu pandemii COVID-19 przełożono je o 12 miesięcy.

 

Globalna sytuacja wciąż jest jednak trudna, w związku z czym losy imprezy wciąż się ważą. W niedawnej ankiecie większość Japończyków opowiedziała się za odwołaniem olimpiady w tym roku, ale rząd i MKOl na razie trzymają się planu.

 

ZOBACZ: Breakdance wśród nowych dyscyplin olimpijskich. "Ukłon w stronę młodzieży"

 

Patronis stwierdził, że Floryda ma już doświadczenie w przyjmowaniu dużych grup ludzi, ponieważ do tego stanu przyjeżdża wielu turystów. Co więcej, Floryda była gospodarzem końcówki sezonu koszykarskiej ligi NBA w ubiegłym sezonie, kiedy wszystkich uczestników fazy play off zgromadzono w jednym miejscu - Orlando.

 

"Odwołanie igrzysk byłoby dla sportowców gorzką pigułką. Jakiekolwiek środki ostrożności będą wymagane, poradzimy sobie z nimi i je zapewnimy" - stwierdził Patronis w liście do przewodniczącego MKOl Thomasa Bacha.

 

W USA z powodu COVID-19 życie straciło dotychczas ok. 420 tysięcy osób. Odnotowano ponad 25 milionów przypadków zakażenia.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie