Zawieszono zajęcia w 10 szkołach na Podkarpaciu. Zakażeni nauczyciele i uczniowie

Polska
Zawieszono zajęcia w 10 szkołach na Podkarpaciu. Zakażeni nauczyciele i uczniowie
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Nowercza
Cztery szkoły zapowiedziały zawieszenie zajęć do 29 stycznia, pozostałe do 31 stycznia, 1 lutego i do 7 lutego

Z 1070 szkół podstawowych, w których uczą się dzieci w klasach I-III w woj. podkarpackim, zajęcia stacjonarne zawieszono w 10 z nich, w tym w trzech całkowicie, a w siedmiu częściowo. Powodem są pozytywne wyniki testów na COVID-19 u nauczycieli i uczniów oraz kwarantanny.

Jak poinformowała we wtorek Mariola Kiełboń z podkarpackiego kuratorium oświaty w Rzeszowie, według danych z 26 stycznia zajęcia stacjonarne zostały całkowicie zawieszone dla uczniów w trzech szkołach podstawowych – w Dobkowicach w pow. jarosławskim, Gwoźdźcu w pow. stalowowolskim i w Tarnobrzegu. Dwie pierwsze szkoły zawiesiły zajęcia do 30 i 31 stycznia, a w Tarnobrzegu – do 25 czerwca.

 

ZOBACZ: Izrael. Szczepieniami przeciwko Covid-19 objęto już młodzież

 

Z kolei częściowo, czyli dla pojedynczych oddziałów, zajęcia zawieszono w siedmiu szkołach podstawowych – w Zamiechowie (pow. jarosławski), w Woli Mieleckiej (pow. mielecki), Mrowli (pow. rzeszowski), Głuchowie (pow. łańcucki), Niepli (pow. jasielski) i w Torkach (pow. przemyski) oraz w Krośnie.

 

Zajęcia stacjonarne dla klas I-III ruszyły w poniedziałek

 

Cztery z nich zapowiedziały zawieszenie zajęć do 29 stycznia, pozostałe do 31 stycznia, 1 lutego i do 7 lutego.

 

Zajęcia w tych 10 szkołach zawieszono z powodu zakażenia koronawirusem nauczycieli i uczniów lub z racji kwarantanny i izolacji.

 

ZOBACZ: Przebadano stu nauczycieli. Niemal 50 procent z nich bezwiednie przeszło zakażenie koronawirusem

 

Kiełboń zastrzegła, że daty, do których w placówkach tych będą zawieszone zajęcia, mogą się zmienić.

 

W miniony poniedziałek, 18 stycznia, w szkołach podstawowych w kraju ruszyły zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III.

 

99 proc. szkół w trybie stacjonarnym 

 

W 14 310 szkołach podstawowych w całym kraju w klasach I-III nauka we wtorek była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 99,1 proc. szkół podstawowych. W 17 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 116 w trybie mieszanym.

 

Dane te pokazują stan z wtorku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

 

W stosunku do poniedziałku zwiększyła się liczba szkół podstawowych, w których we wtorek nauka była prowadzona w sposób inny niż stacjonarny. Liczba szkół, w których prowadzona jest nauka zdalna wzrosła o dwie, a liczba szkół, w których nauka prowadzona jest w trybie mieszanym o 28.

 

W poniedziałek nauka w trybie stacjonarnym dla klas I-III prowadzona była w 14 343 szkołach podstawowych, czyli 99,3 proc. podstawówek. W 12 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 88 w trybie mieszanym. O przejściu szkoły na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie