W lutym do Włoch dotrze 2,4 mln dawek szczepionek

Świat
W lutym do Włoch dotrze 2,4 mln dawek szczepionek
PAP/EPA/Sergio G. Canizares / POOL
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że redukcja dostaw opóźni w kraju o cztery tygodnie szczepienia 80-latków

Włochy otrzymają w lutym 2,4 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi - poinformował we wtorek nadzwyczajny komisarz do spraw pandemii Domenico Arcuri. Będzie to ponad 1,7 mln dawek Pfizera i około 650 tys. preparatów Moderny.

Według komisarza odpowiedzialnego za kampanię szczepień preparaty z obu firm farmaceutycznych mają zostać przysłane między 8 a 22 lutego. O planach tych Arcuri zawiadomił w liście do władz regionów, cytowanym przez media.

 

Zapewnił w nim, że jego urząd w żaden sposób nie ponosi odpowiedzialności za zmiany planów dystrybucji szczepionek. W ten sposób odniósł się do opóźnień i redukcji dostaw, które znacznie spowolniły tempo szczepień.

 

Zaszczepionych 1,5 mln osób

 

Urząd komisarza poinformował ponadto, że przekazał stałemu przedstawicielstwu Włoch przy Unii Europejskiej dokumentację dotyczącą skargi na koncern Pfizer w związku z opóźnieniem i zmniejszeniem dostaw szczepionki. Jest tam również wniosek do władz UE o podjęcie "wszelkich stosownych kroków" w związku z niewywiązaniem się przez tę firmę z podjętych zobowiązań.

 

ZOBACZ: Włochy. Błędne raporty o epidemii, przedsiębiorcy składają pozew

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że redukcja dostaw opóźni w kraju o cztery tygodnie szczepienia 80-latków, a o 6-8 tygodni reszty ludności.

 

Dotąd zaszczepiono około 1,5 mln osób. Dwie dawki otrzymało już około 195 tys

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie