Rosja: władze skomentowały dokument o "pałacu Putina". Poinformowały, do kogo należy

Świat
Rosja: władze skomentowały dokument o "pałacu Putina". Poinformowały, do kogo należy
YouTube/Aleksiej Nawalny
Zdaniem Nawalnego, ta niezwykle luksusowa posiadłość należy do prezydenta Rosji Władimira Putina

Zdaniem rosyjskich władz, właścicielem pałacu przedstawionego w dokumencie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego jest "przedsiębiorca albo kilku przedsiębiorców", a nie prezydent Władimir Putin. - Nie mamy prawa ujawniać nazwisk - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Jak przypomniała niezależna telewizja Dożd, w poniedziałek Putin oświadczył, że nie widział filmu o pałacu pod Gelendżykiem, niemniej "nic z tego, co tam pokazano" nie należy ani do niego, ani do jego krewnych.

 

Kreml: nie zamierzamy ujawniać nazwisk właścicieli budynku

 

Dziennikarze we wtorek zwrócili uwagę Pieskowowi, że w materiale nie stwierdzono, że pałac w sensie prawnym jest własnością Putina - czytamy na portalu Dożd.

 

- W materiale stwierdzono, że to pałac Putina i że był budowany dla Putina. Putin jednoznacznie odpowiedział przecząco na to pytanie - odparł Pieskow.

 

ZOBACZ: "To powinna być przestroga dla Polski" vs. "Te słowa są średnio mądre". Politycy o sytuacji w Rosji

 

Dodał, że "oczywistym jest, że pałac należy do przedsiębiorcy". - Jeden albo kilku (przedsiębiorców) bezpośrednio albo pośrednio jest właścicielem tego obiektu. Ale Kreml nie ma prawa ujawniać nazwisk tych właścicieli. I nie zamierzamy tego robić - kontynuował.

 

Materiał o "pałacu Putina" opublikowała w ubiegłym tygodniu założona przez Nawalnego Fundacja Walki z Korupcją (FBK). Jego autorzy twierdzą, że w Gelendżyku nad Morzem Czarnym zbudowany został dla Putina luksusowy pałac o powierzchni niemal 18 tys. metrów kwadratowych.

 

WIDEO: Dokument Aleksieja Nawalnego o "pałacu Putina" (w języku rosyjskim)

 

 

Budowę tej posiadłości - według FBK - finansowały rosyjskie firmy państwowe i prywatne związane z przyjaciółmi prezydenta Rosji. W filmie pojawia się sam Nawalny, który nazywa Putina "najbogatszym człowiekiem świata".

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie