Kiedy kolejni uczniowie wrócą do szkół? "Może to nastąpić bardzo szybko"

Polska
Kiedy kolejni uczniowie wrócą do szkół? "Może to nastąpić bardzo szybko"
Polsat News
Rzymkowski ocenił, że bardzo realne są zapowiedzi o powrocie do szkół kolejnych grup uczniów w lutym

W lutym jest szansa na powrót do szkół większej liczby uczniów. Na razie analizujemy sytuację epidemiologiczną – powiedział na antenie Polskiego Radia Łódź nowy wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Wiceminister podkreślił, że pierwsze oceny powrotu dzieci z klas I-III do szkół w ubiegłym tygodniu będą możliwe dopiero za kilka dni, kiedy ministerstwo edukacji będzie miało pierwsze dane epidemiczne. Wstępnie - zdaniem Rzymkowskiego - decyzja o powrocie do szkół była dobra.

 

- Trzeba poczekać na wyniki pandemiczne jeszcze dobę lub dwie - zaznaczył. - Będziemy głęboko analizowali możliwość rozszerzenia otwarcia szkół o kolejne klasy - mówił. - Może to nastąpić naprawdę bardzo szybko - dodał.

 

ZOBACZ: Czarnek: nauczanie zdalne nigdy nie zastąpi stacjonarnego

 

Rzymkowski ocenił, że bardzo realne są zapowiedzi ministra edukacji Przemysława Czarnka o powrocie do szkół kolejnych grup uczniów w lutym. Wiceminister zastrzegł jednak, że stanie się to, jeśli do ministerstwa dotrą korzystne dane i prognozy epidemiczne.

 

- W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów z naszej strony o tym, jak to będzie wyglądało w pierwszych dniach lutego - powiedział wiceminister Rzymkowski.

 

Tomasz Rzymkowski został sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki pod koniec ubiegłego tygodnia. Nowy wiceminister będzie zajmował się m.in. nadzorem pedagogicznym i kształceniem ogólnym. Rzymkowski drugą kadencję jest posłem z okręgu sieradzkiego. W 2015 r. uzyskał mandat z ruchu Kukiz '15. W 2019 r. przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie