Napad na Jubilera w Gdańsku. Policja publikuje wizerunki sprawców

Polska
Napad na Jubilera w Gdańsku. Policja publikuje wizerunki sprawców
Gdańska Policja
Wartość skradzionych przedmiotów właściciel lokalu szacuje na kwotę 50 tys. zł

Komenda Miejska Policji w Gdańsku opublikowała wizerunki trzech osób, które w piątek napadły na sklep jubilerski we Wrzeszczu. Mundurowi proszą o kontakt osoby, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat sprawców tego zdarzenia.

Do napadu na sklep jubilerski przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Wrzeszczu doszło w piątek przed południem. Zamaskowani sprawcy weszli do lokalu, rozpylili gaz, ukradli biżuterię i zbiegli.

 

Wartość skradzionych przedmiotów właściciel lokalu szacuje na kwotę 50 tys. zł. Cały czas trwają poszukiwania napastników.

 

Poszukiwania trzech osób 

 

- Wyjaśniamy okoliczności tego przestępstwa, żeby jak najszybciej zatrzymać sprawców - przekazała w sobotę rzecznik prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska.

 

Wizerunek poszukiwanego sprawcyPolicja w Gdańsku
Wizerunek poszukiwanego sprawcy

 

 

Mundurowi zabezpieczyli ślady, które przekazane zostały do laboratorium kryminalistycznego. Wykonali też oględziny, przesłuchują świadków.

 

Na stronie internetowej gdańskiej policji (http://www.gdansk.policja.gov.pl/) ukazały się nagrania z kamer monitoringu, na których widać sylwetki sprawców.

 

ZOBACZ: Klub otwarty mimo zakazu. Policja spisała 139 osób

 

- Poszukujemy trzech osób, które posługiwały się językiem mówiąc ze wschodnim akcentem. Nie wykluczamy, że wśród nich była kobieta - poinformowała Kamińska.

 

Zaapelowała do osób, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości lub miejsca pobytu sprawców napadu, aby skontaktowały się z Komendą Miejską Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu: 47-741-35-08, zgłaszając się do najbliższej jednostki policji. Można też napisać na adres: naczelnik.or.gdansk@gd.policja.gov.pl. Mundurowi zapewniają anonimowość

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie