Za podwójne zabójstwo odsiedział 25 lat. Teraz 81-letni "Brzytwa" miał zabić ponownie

Polska
Za podwójne zabójstwo odsiedział 25 lat. Teraz 81-letni "Brzytwa" miał zabić ponownie
KPP Kamienna Góra
81-letni Walter R. w przeszłości odbywał karę 25 lat pozbawienia wolności

Policjanci zatrzymali 81-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 68-latka z Kamiennej Góry. Okazało się, że zatrzymany to 81-letni Walter R. ps. "Brzytwa", który kilka lat wcześniej wyszedł z więzienia. Odbywał tam karę 25 lat pozbawienia wolności za podwójne zabójstwo.

Do zabójstwa 68-latka doszło 11 grudnia w jednym z mieszkań w Kamiennej Górze. 81-letniego Waltera R. namierzono ponad miesiąc później w Wałbrzychu. W ostatni wtorek zatrzymania dokonali policjanci z Kamiennej Góry i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

 

ZOBACZ: Akt oskarżenia ws. strzelaniny w Brześciu Kujawskim. 19-latkowi grozi dożywocie

 

Oficer prasowa KPP asp. Paulina Basta przekazała, że zatrzymania dokonano "na podstawie zebranego w sprawie obszernego materiału dowodowego" w tym zabezpieczonych na miejscu "różnego rodzaju śladów".

 

W środę Walter R. został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Został też aresztowany na trzy miesiące.

Kolejna zbrodnia?

"Śledczy ustalili również, że ten sam mężczyzna w przeszłości, a konkretnie w roku 1988, dokonał podwójnego zabójstwa. Pozbawił wówczas życia kobietę i mężczyznę. Trafił wtedy do więzienia na 25 lat" - przekazała dolnośląska policja.

 

Lokalny tygodnik "Informacje Dolnośląskie" przekazał, że ofiarami Waltera R. byli mieszkanka Świdnicy oraz złotnik z Jeleniej Góry. "Brzytwa" porzucił ciała na terenie kamieniołomów w Rogoźnicy, wcześniej obcinając je rozczłonkowując.

 

Mężczyzna wyszedł na wolność kilka lat temu. W przypadku potwierdzenia się nowego zarzutu, grozi mu dożywocie.

bas/prz/ polsatnews.pl, wroclaw.wp.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie