"Dwa razy PO pokazała, że nie potrafi wygrać wyborów, choć były do wygrania"

Polska
"Dwa razy PO pokazała, że nie potrafi wygrać wyborów, choć były do wygrania"
Polsat News
Joanna Mucha (Polska 2050)

- Dzisiaj trudno jednoznacznie wskazać lidera opozycji, ale myślę, że w krótkim czasie będzie to Szymon Hołownia - przyznała w "Gościu Wydarzeń" Joanna Mucha, posłanka Polski 2050.

- W tej chwili tych liderów jest kilku, ale każdy jest de facto liderem swojego ugrupowania. Mam nadzieję, że dość szybko to się zmieni, bo widząc co się dzieje w wewnątrz tej organizacji (w ruchu Hołowni - red.), dopiero ją poznaję, to ma wrażenie, że tego nie da się zatrzymać - podkreśliła. 

 

- Trochę żałuję, że pan Jakub Jakubowski (do 20 stycznia lider lubelskich struktur ruchu - red.) nie poczekał, aż się spotkamy, porozmawiamy i zobaczymy, w jaki sposób będzie się układała nasza współpraca. Natomiast jedno wiem, że pan Jakubowski już wcześniej deklarował, że będzie występował z ruchu. To, że połączył to z moim przyjściem jest trochę nie fair - oceniła Mucha, pytany o wypowiedź Jakubowskiego, który w wywiadzie dla polsatnews.pl stwierdził, że "nie był przygotowany, żeby obronić wejście do ruchu polityczki, która w ostatnim czasie nie jest znana z jakichś aktywności, ale jest głównie znana z tego, że była twarzą rządu PO, który się skończył i duża część kraju uznała to za dobre". 

 

ZOBACZ: Kulisy przejścia Muchy do ruchu Hołowni. "Tak nie powinno się postępować z ludźmi"

 

- Pan Jakub Jakubowski trochę nam zaszkodził - oceniła. 

 

Mucha: ruch będzie budowany w oparciu o nowych ludzi

 

- Wiem, że nasz ruch będzie opierał się na stosunkowo niewielkiej grupie już obecnych parlamentarzystów - podkreśliła. - Przez trzy lata (do wyborów - red.) musimy mieć klub parlamentarny, musimy działać w parlamencie, mieć możliwość zgłaszania naszych inicjatyw - tłumaczyła. - Mam nadzieję, że niedługo będziemy mieli koło poselskie - przyznała.  

 

Jak mówiła, ruch "na pewno będzie budowany w oparciu o nowych ludzi". 

 

Mucha zapewniła, że jest aktywną posłanką, choć w ostatnim czasie mniej angażowała się w działaniach w ramach PO i tym samym nie udzielała się w mediach. 

 

Wideo: Joanna Mucha w "Gościu Wydarzeń"

  

 

Posłanka nie chciała zdradzić, którzy parlamentarzyści dołączą jeszcze do ruchu Hołowni. 

 

ZOBACZ: Hołownia: Polska 2050 jest gotowa wziąć odpowiedzialność za państwo

 

Pytana, za co najbardziej ceni przewodniczącego PO Borysa Budkę przyznała, że za wiedzę prawniczą, a także za to, że "zebrał wokół siebie grupę ludzi", dzięki czemu został nowym liderem Platformy. 

 

- Miałam zostać szefową Instytutu Obywatelskiego (think tanku PO), miałam przygotowaną koncepcję. Dlaczego nie zostałam, to nie jest pytanie do mnie - przyznała. 

 

Jak mówiła, PO jedynie krytykowała PiS i była totalną opozycją, natomiast Polska 2050 przedstawia konkretną wizję Polski. - Dwa razy PO pokazała, że nie potrafi wygrać wyborów, choć były do wygrania - podsumowała. 

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

ac/jo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie