Szczepienia poza kolejnością w DPS-ie. Dyrektor zrezygnował z pracy

Polska
Szczepienia poza kolejnością w DPS-ie. Dyrektor zrezygnował z pracy
PAP/Łukasz Gągulski
Cztery osoby we wtorek miały otrzymać informację o możliwości zgłoszenia się na szczepienia i jeszcze tego samego dnia przyjęli dawki

Cztery osoby poza kolejnością zaszczepiono w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Nowej Hucie w Krakowie. Według nieoficjalnego źródła to znajomi jednej z pracownic placówki. Dyrektor jednostki zrezygnował z pracy.

Pierwszy o sprawie poinformował w czwartek portal LoveKrakow.

 

Znajomi pracownicy placówki

 

Cztery osoby we wtorek miały otrzymać informację o możliwości zgłoszenia się na szczepienia i jeszcze tego samego dnia przyjęli dawki. Dyrektor nowohuckiej placówki zdecydował o zaszczepieniu osób poza kolejnością, ponieważ cztery dawki zostały niewykorzystane. Według nieoficjalnych źródeł zaszczepione osoby miały poniżej 70 lat i łączyła je znajomość z jedną z pracownic placówki.

 

- Wcześniej wszystkie osoby, które miały się zaszczepić, przyjęły szczepienie – stąd pozostałe cztery niewykorzystane dawki – podkreśliła Agnieszka Pers, rzeczniczka prasowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS), które nadzoruje dom pomocy społecznej w Nowej Hucie.

 

ZOBACZ: Szczepienia w DPS. Pierwsze dawki dla ich mieszkańców

 

Dodała, że w czwartek dyrektor Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej "złożył rezygnację z pracy w związku z planowanym przejściem na emeryturę".

 

Rzeczniczka zaznaczyła, że to dyrektor danej jednostki miejskiej odpowiada za organizację szczepień. - Dyrektorzy byli informowani, że bezwzględnie mają przestrzegać zasad i po tej sytuacji w MDDPS zostało to po raz kolejny podkreślone przez dyrektora MOPS-u – powiedziała.

 

Szczepienia mieszkańców DPS-ów

 

Szczepienia mieszkańców DPS-ów trwają od poniedziałku. W Krakowie zaszczepiono dotąd ponad 850 osób z 1651 zgłoszonych.

 

W całej Małopolsce do szczepień zgłosiło się 5328 pensjonariuszy domów pomocy społecznej, czyli ponad 70 proc. wszystkich mieszkańców DPS-ów.

 

W Małopolsce działają 93 domy pomocy społecznej, które oferują 8244 miejsca, obecnie zajętych jest 7599.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie