Lewica działa w "ograniczonym składzie". Kolejnych dwóch polityków zakażonych koronawirusem

Polska
Lewica działa w "ograniczonym składzie". Kolejnych dwóch polityków zakażonych koronawirusem
PAP/Tomasz Gzell
Dwoje kolejnych członków zarządu SLD z koronawirusem

Andrzej Szejna i Małgorzata Niewiadomska-Cudak to kolejni politycy SLD, którzy zarazili się koronawirusem. Łącznie do choroby przyznało się już ośmiu polityków związanych z partią kierowaną przez Włodzimierza Czarzastego.

Wiceszefowa SLD Małgorzata Niewiadomska-Cudak o chorobie poinformowała w czwartek na Facebooku. - Jeszcze dwa dni temu tryskałam energią. Dzisiaj dowiedziałam się, że mam wynik pozytywny. Ogólnie jestem osłabiona, nie tracę jednak nadziei. Z Waszą pomocą pokonam COVID-19 - napisała.

 

ZOBACZ: Ministerstwo Zdrowia nie wpuściło posłów na kontrolę. Lewica zawiadamia policję

 

Z kolei drugi z wiceprzewodniczących Andrzej Szejna potwierdził pozytywny wynik na COVID-19. Przyznał, że czuje się "relatywnie dobrze" i jest tylko "podziębiony".

 

Dezynfekcja pomieszczeń Lewicy w Sejmie

 

Jako pierwsi o pozytywnych wynikach testów poinformowali wiceszef klubu Lewicy, wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela i szef Sojuszu, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. W poniedziałek o zakażeniu dowiedział się też szef sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Szczepański (także SLD), a we wtorek sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek i posłanka Anna Maria Żukowska.

 

Zakażony jest także lubuski poseł Bogusław Wontor. Przyznaje, że w ubiegłym tygodniu uczestniczył m.in. w posiedzeniu rad wojewódzkich SLD, gdzie - jak podejrzewa - mógł się zakazić. - Mam objawy podobne do przeziębienia. Czuję smak i mam węch - powiedział.

 

We wtorek dezynfekcji poddane zostały pomieszczenia Lewicy w Sejmie, a na odbywającym się w środę i czwartek posiedzeniu reprezentacja polityków tej formacji działa w ograniczonym osobowo składzie.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie