Szef klubu PiS w sejmiku na Dolnym Śląsku zawieszony w partii. Decyzja Jarosława Kaczyńskiego

Polska
Szef klubu PiS w sejmiku na Dolnym Śląsku zawieszony w partii. Decyzja Jarosława Kaczyńskiego
PAP/Piotr Polak
Sprawą zajmie się teraz rzecznik dyscypliny partyjnej

Na wniosek pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu legnickim, prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu w prawach członka partii szefa klubu PiS w sejmiku dolnośląskim Jacka Baczyńskiego - poinformował szef komitetu wykonawczego ugrupowania Krzysztof Sobolewski.

Jak podała "Gazeta Wrocławska", samorządowiec został zatrzymany przez policję w związku z przemocą domową. Mężczyzna nadal przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. 

 

ZOBACZ: Elżbieta Witek: Sejm zajmie się projektami ws. mandatów i działów pod koniec lutego

 

Do interwencji funkcjonariuszy w tej sprawie doszło we wtorek przed godz. 20. - 36-latek miał się znęcać psychicznie i fizycznie nad bliskimi. Policjanci założyli w tej rodzinie niebieską kartę, a mężczyznę prewencyjnie odizolowano od innych domowników. To standardowa procedura - powiedziała podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

 

Baczyńskim zajmie się również rzecznik dyscypliny PiS

 

Sprawę skomentował szef struktur regionalnych PiS Krzysztof Sobolewski. - Na wniosek pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu legnickim, prezes Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członka PiS Jacka Baczyńskiego, szefa klubu PiS w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - powiedział.

 

Jak dodał, jego sprawą zajmie się teraz rzecznik dyscypliny partyjnej.

 

Baczyński przez trzy kadencje był radnym miejskim w Legnicy, a od 2018 roku jest radnym sejmiku dolnośląskiego i szefem klubu PiS.

laf/prz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie