Nagła dekompresja w kabinie. Awaryjne lądowanie samolotu w Katowicach

Polska
Nagła dekompresja w kabinie. Awaryjne lądowanie samolotu w Katowicach
Zdj. Ilustracyjne, domena publiczna
Na pokładzie było 12 pasażerów

Lecący z Malty samolot czarterowy z dwunastoma pasażerami i dwoma psami na pokładzie lądował w poniedziałek wieczorem z asystą służb ratunkowo-gaśniczych na lotnisku Katowice. Nikomu nic się nie stało; powodem awaryjnego lądowania była dekompresja, czyli utrata ciśnienia w kabinie.

Jak poinformował Piotr Adamczyk z zespołu prasowego Katowice Airport, lądowanie miało miejsce ok. godz. 19. Załoga regionalnego samolotu Saab 340, lecącego czarterowym kursem z Malty do Katowic, mniej więcej nad granicą słowacko-polską, zauważyła dekompresję. Pilot poprosił kontrolę lotu o lądowanie z asystą.

 

- Nasza lotniskowa służba ratunkowo-gaśnicza zawiadomiła powiatowe centrum zarządzania kryzysowego w Tarnowskich Górach, w stronę lotniska ruszyła m.in. Państwowa Straż Pożarna – zrelacjonował Adamczyk.

 

- Lądowanie odbyło się przy asyście lotniskowej służby ratunkowo-gaśniczej, bezpiecznie, bez problemów. Na pokładzie było czterech członków załogi, dwunastu pasażerów i dwa psy, nikomu nic się nie stało – dodał przedstawiciel lotniska. 

ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie