Gates i Soros odpowiedzialni za pandemię? Tak uważa peruwiański sąd

Świat
Gates i Soros odpowiedzialni za pandemię? Tak uważa peruwiański sąd
PAP/EPA/PAOLO SALMOIRAGO
Peruwiański sąd wskazał winnych wywołania pandemii

Sąd prowincji Chincha i Pisco w południowo-zachodnim Peru napisał w dokumencie, że pandemię Covid-19 wywołali jedni z najbardziej znanych biznesmenów na świecie - podały w czwartek media w tym kraju. Wśród rzekomo odpowiedzialnych za wybuch pandemii wymienieni są m.in. Bill Gates oraz George Soros.

W cytowanym przez peruwiański portal LP dokumencie, który jest usprawiedliwieniem opóźnienia jednego z procesów, trzyosobowy skład sądu prowincji Chincha i Pisco stwierdził, że "Covid-19 powstał z inspiracji elit przestępczych kontrolujących świat, paraliżując działalność niemal wszystkich państw świata". Wśród rzekomo winnych powstania pandemii wymieniono w procesowym piśmie Gatesa, Sorosa oraz rodzinę Rockefellerów. Zasugerowano też, że grono odpowiedzialnych za pandemię mogło być większe.

 

ZOBACZ: WHO: drugi rok pandemii może być trudniejszy

 

Peruwiańska rada sądownicza wszczęła procedurę sprawdzającą, czy deklaracja trzyosobowego gremium sędziowskiego jest zgodna z prawem - poinformował portal LP.

 

Pierwszy taki przypadek na świecie

 

Hiszpańska agencja EFE podaje, że wydane pismo jest pierwszym dokumentem instytucji państwowej na świecie winiącym za pojawienie się Covid-19 osoby należące do grona najbogatszych ludzi.

 

ZOBACZ: "Napiętnowani". "Raport" o pierwszych Polakach zakażonych koronawirusem

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) już w maju ub.r. poinformowała, że wirus przeniósł się na człowieka ze zwierząt. Podała także, że nie został on stworzony w laboratorium. W czwartek 13 członków międzynarodowego zespołu ekspertów WHO przybyło do Wuhanu w Chinach, gdzie ma zbadać genezę pandemii Covid-19.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie