Pomorskie. Czterolatek wymknął się z przedszkola. Szedł wzdłuż ruchliwej drogi

Polska
Pomorskie. Czterolatek wymknął się z przedszkola. Szedł wzdłuż ruchliwej drogi
Czterolatek wymknął się z przedszkola. Szedł wzdłuż ruchliwej drogi

Przemarzniętego i przemoczonego 4-latka, bez szalika i czapki, idącego wzdłuż drogi wojewódzkiej w gminie Bytów zauważył przejeżdżający kierowca i zaalarmował policję. Chłopiec w tym czasie miał przebywać w przedszkolu – poinformował w środę p.o. oficer prasowy KPP w Bytowie Dawid Łaszcz.

"Śledczy wyjaśniają, jak doszło do samowolnego oddalenia się 4-latka z przedszkola" – powiedział Łaszcz. Matka, której policjanci przekazali chłopca, była tym faktem zaskoczona, ponieważ, jak podała, jej dziecko miało przebywać w przedszkolu. Z ustaleń policji wynika, że przedszkolanka najprawdopodobniej nie zauważyła, jak chłopiec samodzielnie opuścił budynek.

 

ZOBACZ: Małżeństwo z Rudy Śląskiej oskarżone o zabicie dziecka

 

Postępowanie wyjaśniające prowadzone jest w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, która sprawowała opiekę nad chłopcem. Za ten czyn grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dziecko zauważyli kierowcy

 

Do zdarzenia doszło we wtorek, po godz. 15.00. Przemarzniętego i przemoczonego 4-latka, bez szalika i czapki, idącego wzdłuż drogi wojewódzkiej w gminie Bytów zauważył przejeżdżający kierowca i to on zaalarmował policję. Funkcjonariusze zaopiekowali się chłopcem, ogrzali go i uspokoili. Ustalili, gdzie mieszka malec i skontaktowali się z jego rodzicami

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie