Z powodu nieprawidłowości przy szczepieniach odwołano dyrektor szpitala w Zgorzelcu

Polska
Z powodu nieprawidłowości przy szczepieniach odwołano dyrektor szpitala w Zgorzelcu
Facebook/ Wielospecjalistyczny Szpital - SPZOZ w Zgorzelcu
Z doniesień lokalnych mediów wynika, że w zgorzeleckim szpitalu zaszczepił się m.in. burmistrz tego miasta Rafał Gronicz

Z powodu nieprawidłowości przy szczepieniach przeciwko COVID-19 grupy "zero" w Wielospecjalistycznym Szpitalu - Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie) odwołana została we wtorek dyrektor tej placówki Zofia Barczyk.

Dyrektor zgorzeleckiego szpital został odwołana we wtorek na posiedzeniu zarządu powiatu zgorzeleckiego.

 

ZOBACZ: Co dalej z rektorem WUM? "Rezygnacja jest powszechnie oczekiwana"

 

Rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego z Zgorzelcu Kamila Kowalska nie chciała mówić o szczegółach odwołania dyrektor Barczyk do zakończenia trwającego jeszcze posiedzenia zarządu powiatu. - Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że decyzja o odwołaniu pani dyrektor jest związana z nieprawidłowościami przy szczepieniach przeciwko COVID-19 - powiedziała Kowalska.

 

Kontrola w szpitalu

 

Anna Szewczuk-Łebska, rzeczniczka dolnośląskiego NFZ, powiedziała, że Fundusz rozpoczął w zgorzeleckim szpitalu kontrolę w związku z prowadzonymi tam szczepieniami.

 

Z doniesień lokalnych mediów wynika, że w zgorzeleckim szpitalu zaszczepił się m.in. burmistrz tego miasta Rafał Gronicz.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie