Wyprowadziła męża na smyczy, by ominąć obostrzenia. Interweniowała policja

Świat
Wyprowadziła męża na smyczy, by ominąć obostrzenia. Interweniowała policja
Pixabay/sweetlouise
Kobieta na spacer wyprowadziła swojego... męża

Małżeństwo z kanadyjskiego Sherbrooke starało się obejść obostrzenia wprowadzone w prowincji Quebec. Policja złapała ich na gorącym uczynku - kobieta zamiast psa, wyprowadziła na smyczy... męża. Za niestosowanie się do godziny policyjnej otrzymali wysokie mandaty.

Do interwencji policji doszło ok. godz. 21 w sobotę. Policja przekazała, że nietypowa para szła w kierunku centrum miasta. Kobieta prowadziła swojego partnera na smyczy.

Pierwszy weekend z godziną policyjną

Zgodnie z przepisami wprowadzonymi przez premiera prowincji Francoisa Legaulta, od godz. 20 do 5 rano obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątek stanowią m.in. niektóre grupy zawodowe jak medycy i służby mundurowe oraz właściciele psów. Warunkiem wyprowadzenia zwierzęcia jest nieoddalanie się od swojego miejsca zamieszkania na więcej niż kilometr.

 

ZOBACZ: Szczepionka Pfizera poradzi sobie z nowymi mutacjami koronawirusa SARS-CoV-2

 

Po zatrzymaniu przez policję para przyjęła dwa mandaty w wysokości 1,5 tys. dolarów kanadyjskich każdy (blisko 4,4 tys. złotych). Małżeństwo zapewniło, że już nigdy nie będzie próbowało obejść obostrzeń.

 

 

750 mandatów

 

Ostatni weekend był pierwszym, od kiedy obowiązuje godzina policyjna w prowincji. Policjanci ukarali mandatami co najmniej 750 osób.

 

W Kanadzie odnotowano do tej pory ponad 673 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. W ciągu zeszłej doby potwierdzono blisko 8 tys. nowych zakażeń, zmarło 136 osób.

bas/grz/ CTVNews, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie