Twitterowy profil wiceminister zhakowany. Pojawiły się posty o "gangu PiS"

Polska
Twitterowy profil wiceminister zhakowany. Pojawiły się posty o "gangu PiS"
Twitter/ Iwona Michałek
Screen jednego z wpisów, które pojawiły się na koncie wiceminister

- Twitterowe konto wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwony Michałek zostało przejęte przez hakerów - poinformowała rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka. Sama Michałek zapewniła, że podjęte zostały w tej sprawie odpowiednie kroki prawne.

Jak poinformowała w mediach społecznościowych rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka, posłanka tej partii oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Iwona Michałek utraciła we wtorek dostęp do swojego konta na Twitterze w wyniku włamania.

 

"Ostatnio publikowane treści nie są jej autorstwa. Pani Minister Iwona Michałek podejmie w tej sprawie odpowiednie kroki prawne" - napisała Sroka.

 

 

Wpisy o "gangu PiS"

 

W opublikowanym za pośrednictwem rzeczniczki oświadczeniu sama Michałek poinformowała, że doszło do włamania i przejęcia jej kont w mediach społecznościowych oraz publikacji "na nich pewnych treści, od których kategorycznie i jednoznacznie się odcina".

 

ZOBACZ: Zhakowano stronę internetową Trumpa. "Świat ma dość fake newsów"

 

W oświadczeniu wiceminister podkreśliła również, że "zostały powiadomione odpowiednie służby i podjęte odpowiednie, stosowne kroki prawne w tej sprawie".

 

Na koncie Michałek na Twitterze pojawiły się we wtorek wpisy o "gangu PiS".

 

"Odzyskałam dostęp"

 

"Oświadczam, iż treści, które były dziś publikowane na moim Twitterze przed tym oświadczeniem nie były mojego autorstwa, a moje konto zostało skradzione. Odzyskałam dostęp, jednocześnie złożyłam również zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie" - ponownie podkreśliła - tym razem na własnym profilu - wiceminister.

 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie