300 gości w hotelu nad morzem. Tłumaczyli, że grają w szachy

Polska
300 gości w hotelu nad morzem. Tłumaczyli, że grają w szachy
KPP Puck
W jednym z hoteli we Władysławowie policja i sanepid zastali 300 osób

Ponad 300 gości, mimo obowiązujących obostrzeń, zebrało się w jednym z hoteli we Władysławowie. Jak ustaliła na miejscu policja, miały się tam odbywać zawody w grę w szachy. Służby prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Do powiatowego sanepidu wpłynęło zgłoszenie o znacznej liczbie osób przebywającej w hotelu na terenie gminy we Władysławowie. Kontrola, którą w piątek przeprowadzili policjanci z pracownikami sanepidu wykazała, że w obiekcie zakwaterowanych jest 300 osób. 

 

Podczas działań mundurowi ustalili, że w placówce odbywają się zawody sportowe - gra w szachy. Policja ustala teraz, czy doszło do złamania obowiązujących obostrzeń. - Z uwagi na niejasności oraz braki w dokumentacji wszczęli czynności wyjaśniające w tej sprawie - mówi podkom. Monika Bradtke Naczelnik wydziału Prewencji KPP Puck

 

ZOBACZ: "Zaskakująco niska". Minister zdrowia o nowej liczbie przypadków koronawirusa

 

Sanepid prowadzi odrębne postępowanie administracyjne.

 

W ostatnich dniach policjanci z Pucka wraz z sanepidem przeprowadzają wzmożone kontrole w miejscowościach turystycznych sprawdzając, czy hotele i pensjonaty stosują się do rządowych wytycznych. Do 31 stycznia obowiązuje ograniczenie w działalności hoteli. Mogą one przyjmować m.in. służby mundurowe czy medyków. 

 

pgo/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie