Miesiąc temu oszukał ją "amerykański lekarz", teraz brała kredyt dla "amerykańskiego żołnierza"

Polska
Miesiąc temu oszukał ją "amerykański lekarz", teraz brała kredyt dla "amerykańskiego żołnierza"
Tylko dzięki czujności pracownicy banku, mieszkanka powiatu kraśnickiego nie została po raz kolejny ofiarą oszustwa

Tylko dzięki czujności pracownicy banku, 58-letnia mieszkanka powiatu kraśnickiego (woj. lubelskie) nie padła po raz kolejny w ciągu zaledwie miesiąca, ofiarą internetowego oszusta. Kobieta straciła 10 tys. zł.

W piątek po południu do kraśnickiej jednostki zgłosiła się 58-letnia mieszkanka powiatu. Jak się okazało, ponad miesiąc temu poznała w internecie na portalu społecznościowym mężczyznę podającego się za amerykańskiego lekarza przebywającego w Sudanie wraz z armią amerykańską.

 

Obiecał on przesłać paczkę z zegarkiem o dużej wartości oraz dokumentację medyczną, jeśli kobieta przeleje na wskazane konto prawie 10 000 złotych. Jak się wkrótce okazało, żadna paczka nie dotarła. 

 

ZOBACZ: Oszustwo na "krewną z koronawirusem". 75-latka straciła 28 tys. zł

 

Niebawem z innego adresu email zaczął do 58-latki pisać mężczyzna podający się za amerykańskiego żołnierza, z prośbą o przelanie pieniędzy dla lekarza, o którym wcześniej była mowa.

 

Właściwa reakcja pracownicy banku

 

Kobieta poszła do banku, aby wziąć kredyt i przesłać kwotę, jednakże czujna pracownica zareagowała na ten fakt wyczuwając oszustwo. O tym, że do niego doszło, ostatecznie utwierdzili poszkodowaną funkcjonariusze policji. 

 

Mundurowi, którzy ustalają teraz sprawców procederu, apelują o rozwagę gdyż w podobnych sytuacjach możemy bezpowrotnie utracić nasze oszczędności czy też popaść w długi.

emi/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie