Wieża straciła kontakt z Boeingiem. Rybacy znaleźli "elementy przypominające szczątki wraku"

Świat
Wieża straciła kontakt z Boeingiem. Rybacy znaleźli "elementy przypominające szczątki wraku"
PAP/EPA/Andika Primasiwi
Wieża straciła kontakt z Boeingiem 737 zaraz po jego starcie

62 osoby były na pokładzie Boeinga 737 linii Sriwijaya Air, który zniknął w sobotę z radarów po starcie ze stolicy Indonezji, Dżakarty - podały służby transportowe tego kraju. Wcześniej informowano o 50 osobach na pokładzie.

Wśród 62 osób było 10 dzieci, w tym troje niemowląt, i 12 członków załogi. Indonezyjska marynarka wojenna ustaliła współrzędne samolotu i w miejsce to wysłano jednostki pływające - powiedział dziennikarzom przedstawiciel marynarki wojennej Abdul Rasyid. "Współrzędne zostały ustalone i przekazane wszystkim okrętom marynarki wojennej w okolicy" - dodał.

 

ZOBACZ: Trzy osoby zginęły po zderzeniu samolotów koło Petersburga

 

Przedstawiciel lokalnych władz powiedział wcześniej stacji Kompas TV, że rybacy natknęli się w Morzu Jawajskim na części maszyny. "Znaleźliśmy jakieś kable, parę dżinsów oraz metalowe części w morzu" - przekazał z kolei korespondentowi CNN Indonesia.com niejaki Zulkifli, przedstawiciel lokalnych struktur bezpieczeństwa.

 

Wideo: rybacy znaleźli "coś, co wyglądało na wrak samolotu"

  

Wieża straciła kontakt z maszyną zaraz po starcie Boeinga 737 z lotniska w Dżakarcie. Według serwisu Flightradar24 "rejs został przerwany w cztery minuty po starcie. W ciągu zaledwie minuty maszyna straciła więcej niż 3000 metrów wysokości".

 

PAP/EPA/MAST IRHAM

 

"Maszyna obsługująca połączenie między Dżakartą a Pontiakiem w prowincji Borneo Zachodnie, straciła kontakt z wieżą o godz. 14.30 czasu lokalnego (godz. 8.30 w Polsce)" - podał wcześniej rzecznik indonezyjskiego ministerstwa transportu.

 

 

Lokalne media wskazują, że po raz ostatni samolot był lokalizowany przez obsługę naziemną, gdy znajdował się w północnej części wyspy Jawa i wlatywał w obszar nad Morzem Jawajskim.

 

PAP/EPA/MAST IRHAM

To nie pierwsza katastrofa z udziałem Boeinga w Dżakarcie. W styczniu 2018 r. Boeing 737 MAX8 obsługujący połączenia indonezyjskich linii Lion Air rozbił się w pobliżu indonezyjskiej stolicy. Zginęło wtedy 189 pasażerów i członków załogi - wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie. 

 

ZOBACZ: Amazon po raz pierwszy kupuje samoloty, by rozszerzyć swoją flotę w czasie pandemii

 

Reuters podkreśla, że model, który zniknął z radarów w sobotę, był o wiele starszy, a sama maszyna bardziej wysłużona

msl/ms/ PAP, BBC,CNN mirror.co.uk, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie