Policjanci zwolnieni z pracy za spanie na służbie

Polska
Policjanci zwolnieni z pracy za spanie na służbie
Zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News
Wielkopolskie: dwaj policjanci z Koźminka zwolnieni z pracy za spanie na służbie

Dwaj policjanci z komisariatu w Koźminku zostali zwolnieni z pracy za przysypianie na służbie - powiedział w sobotę rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

Sprawę - jak dodał Borowiak - skierowano też do prokuratury. W ostatnich kilku miesiącach dwaj policjanci z siedmio- i ośmioletnim stażem pracy z komisariatu w Koźminku przesypiali dyżury podczas służby patrolowej. W czasie nocnej zmiany parkowali radiowozy w ustronnych miejscach.

 

ZOBACZ: 16-latek podejrzany o oszustwo na policjanta. Wyłudził równowartość 550 tys. złotych

 

- Najczęściej parkowali pod domem matki jednego z nich - powiedział Andrzej Borowiak z KWP w Poznaniu. W dokumentacji służbowej funkcjonariusze wskazywali, że w tym czasie kontrolowali wiele miejsc zagrożonych przestępczością.

 

Sprawą zajął się zespół kontroli wewnętrznej kaliskiej policji, który wykazał, że policjanci przespali łącznie 30 nocnych służb. Jeden 20, a drugi 10. - Ze względu na nierzetelną służbę została podjęta decyzja o zwolnieniu ich, ponieważ nie ma miejsca dla takich ludzi. Okłamywali mieszkańców i swoich przełożonych - przekazał Andrzej Borowiak.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie