Lawina zeszła na ośrodek narciarski. Zginęły 3 osoby

Świat
Lawina zeszła na ośrodek narciarski. Zginęły 3 osoby
PAP/EPA/EMERCOM OF RUSSIA PRESS SERVICE / HANDOUT
W akcji poszukiwawczej uczestniczyło w sumie 250 osób

Pod lawiną, która zeszła w nocy z piątku na sobotę na ośrodek narciarski "Góra Osobna" w pobliżu Norylska zginęły trzy osoby - poinformowało ministerstwo ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych Kraju Krasnojarskiego.

Rozpoczęta w sobotę przed świtem akcja poszukiwawcza, w której uczestniczyło w sumie 250 osób, w tym - liczni wolontariusze, została zakończona - podały miejscowe władze. Spod śniegu wydobyto ciała 38-letniej kobiety, jej 45-letniego męża oraz ich półtorarocznego dziecka. 14-letni syn małżeństwa trafił do szpitala w stanie ciężkim.

 

PAP/EPA/EMERCOM OF RUSSIA PRESS SERVICE / HANDOUT

 

 

Spod lawiny, która zasypała bazę sportów zimowych pod Norylskiem, uwolniono jeszcze dwie osoby. Akcja ratownicza prowadzona była przy temperaturze -22 st.C i trwała kilkanaście godzin.

 

Wideo: w akcji poszukiwawczej uczestniczyło w sumie 250 osób

  

Lawina przysypała w sumie pięć domków, ale nie wszystkie były wykorzystywane przez amatorów narciarstwa.

 

Jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast

 

Norylsk to jedno z najbardziej wysuniętych na północ, a także jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie. Znajduje się w azjatyckiej części Rosji w Kraju Krasnojarskim, zamieszkuje go 177,5 tys. osób, jest znanym ośrodkiem hutnictwa i górnictwa metali nieżelaznych: niklu, kobaltu, platyny oraz węgla kamiennego.

 

Otaczające miasto góry o łagodnych stokach są wykorzystywane do uprawiania sportów zimowych. Na przedmieściach Norylska funkcjonuje kilka ośrodków sportowo-rekreacyjnych.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie