USA: zmarł policjant ranny podczas ataku na Kapitol. To piąta ofiara śmiertelna zamieszek

Świat
USA: zmarł policjant ranny podczas ataku na Kapitol. To piąta ofiara śmiertelna zamieszek
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Aby powstrzymać atak zwolenników ustępującego prezydenta na siedzibę parlamentu, do Waszyngtonu zjechały znaczne dodatkowe siły policyjne

Zmarł jeden z policjantów, rannych podczas środowych zamieszek na Kapitolu w Waszyngtonie - podała w czwartek CNN, która powołuje się na trzy źródła. To piąta ofiara śmiertelna wydarzeń w siedzibie amerykańskiego Kongresu.

W czasie zamieszek w środę śmierć poniosło czworo zwolenników prezydenta Donalda Trumpa, w tym Ashli Babbit z San Diego, która służyła w przeszłości w siłach powietrznych Stanów Zjednoczonych. Rannych zostało ok. 50 funkcjonariuszy policji.

 

ZOBACZ: USA: Zdemolowane biura i sale. Kapitol po zamieszkach [ZDJĘCIA]

 

CNN pisze, że oficer zmarł w czwartek w szpitalu w wyniku obrażeń, odniesionych w starciach podczas szturmu tłumu na siedzibę Kongresu. Więcej szczegółów nie podano.

 

Wcześniej informowano o czterech zmarłych

 

W środę rano polskiego czasu szef waszyngtońskiej policji Robert Contee informował, że podczas zamieszek zginęły cztery osoby. Nie sprecyzował on, czy zmarli byli "w jakikolwiek sposób zaangażowani w przejmowanie budynku" parlamentu.

 

Potwierdził wówczas, iż wśród zmarłych jest kobieta postrzelona przez policję Kapitolu, a także trzy inne osoby, które zginęły w "nagłych wypadkach".

 

ZOBACZ: Borys Budka napisał list do Joe Bidena

 

Prezydent USA Donald Trump potępił "haniebny atak" na Kapitol. - Tak jak wszyscy Amerykanie jestem oburzony przemocą, bezprawiem i chaosem. Natychmiastowo wysłałem Gwardię Narodową i federalne służby bezpieczeństwa, by zabezpieczyły budynek i wypędziły intruzów. Ameryka jest i musi zawsze być krajem prawa i porządku - powiedział w oświadczeniu, które na Twitterze pojawiło się w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie