Ludzkie szczątki w polu okazały się... ziemniakiem

Świat
Ludzkie szczątki w polu okazały się... ziemniakiem
zdj. Facebook/ Northumbria Police
Wyspecjalizowane ekipy z psami zamiast ciała znalazły wystającą spod ziemi bulwę ziemniaka

Zupełnie niespodziewanie skończyły się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania ludzkich szczątków znajdujących się na błotnistym polu w północno-wschodniej Anglii. To, co kobieta, która zaalarmowała policję, wzięła za duży palec u nogi, okazało się... ziemniakiem.

Jak poinformowała w piątek policja hrabstwa Northumberland, we wtorek wieczorem dostała zgłoszenie o domniemanych ludzkich szczątkach, które zauważyła podczas spaceru z psem pewna kobieta. Przesłała ona policji zdjęcie wystającego z błota dużego palca u stopy.

Looks like a pota-toe! 🦶🥔 A phone call about suspected human remains sparked a large-scale police response – only for...

Opublikowany przez Northumbria Police Piątek, 8 stycznia 2021

Wyspecjalizowane ekipy z psami natychmiast wyruszyły przeszukiwać pole w rejonie Winlaton w Gateshead, jednak zamiast ciała znalazły wystającą spod ziemi bulwę ziemniaka.

 

"Jeśli się okaże, to warzywo, psy policyjne podziękują za smakołyk"

 

- Osoba, która to zgłosiła, była bardzo zaniepokojona i na zdjęciu, które nam przysłała, wyglądało na to, że to mogą być ludzkie szczątki. Było już ciemno, gdy dostaliśmy wezwanie, więc musieliśmy wysłać ekipy poszukiwawcze, aby odnaleźć miejsce zdarzenia i wykluczyć jakąkolwiek pomyłkę. Ekipa poszukiwawcza chichotała, gdy zdała sobie sprawę, że to ziemniak, ale zgłoszenie zostało zrobione w dobrej wierze i możemy tylko pochwalić czujność kobiety, która to zrobiła - powiedział inspektor Phil Hamlani z policji hrabstwa Northumberland.

 

ZOBACZ: Wjechał do rzeki i uciekł. Był nietrzeźwy

 

Funkcjonariusz zaapelował do każdego, kto znajdzie się w podobnej sytuacji, by na wszelki wypadek wezwał policję, dodając: jeśli okaże się, że to warzywo, nasze psy policyjne podziękują ci za smakołyk. 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie