USA: Ashli Babbit nie żyje. Kobieta została śmiertelnie postrzelona w okolicach Kapitolu

Świat
USA: Ashli Babbit nie żyje. Kobieta została śmiertelnie postrzelona w okolicach Kapitolu
Twitter/@Ashli_Babbitt
Wśród ofiar jest Ashli Babbit, która została postrzelona w klatkę piersiową. Przez 14 lat służyła w Air Force

Według informacji przekazanych przez waszyngtońską policję w trakcie środowych zamieszek w okolicach Kapitolu zmarły cztery osoby. Wśród ofiar jest Ashli Babbit, która została postrzelona w klatkę piersiową. Media wskazują, że kobieta przez 14 lat służyła w Air Force - Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Informację o śmierci kobiety przekazał stacji CNN Dustin Sternbeck z policji Dystryktu Kolumbii. Nie jest jasne, kto w jej stronę oddał strzał. W sprawie toczy się dochodzenie.

 

ZOBACZ: USA: cztery osoby zmarły podczas zamieszek w Waszyngtonie

 

Bilans ofiar zamieszek w okolicach Kapitolu to w sumie cztery zmarłe osoby. W amerykańskiej stolicy aresztowano ponad 50 osób, a 14 policjantów zostało rannych.

Weteranka sił powietrznych

Amerykańskie media wskazują, że śmiertelnie postrzelona w Kapitolu kobieta to Ashli Babbit z San Diego, weteranka Sił Powietrznych USA z 14-letnim stażem. Była urzędnikiem wysokiego szczebla ds. bezpieczeństwa.

 

Jej mąż w rozmowie z lokalną stacją telewizyjną KUSI-TV powiedział, że była ona zagorzałą zwolenniczką Donalda Trumpa (świadczą o tym też jej wpisy w mediach społecznościowych) i "wielką patriotką dla wszystkich, którzy ją znali".

 


Z relacji świadków wynika, że Babbit została postrzelona, gdy próbowała wedrzeć się przez wybitą szybę do jednego z pomieszczeń wewnątrz Kapitolu. Do szpitala została przewieziona w stanie krytycznym.

 

- Nie wiem, dlaczego zdecydowała się to zrobić - mówiła jej teściowa, pytana, dlaczego kobieta wybrała się na protest do Waszyngtonu.

bas/ Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie