UEFA złożyła życzenia urodzinowe piłkarzowi. Zmarł 3 lata temu

Świat
UEFA złożyła życzenia urodzinowe piłkarzowi. Zmarł 3 lata temu
Pixabay/Twitter
Życzenia urodzinowe złożyła mu UEFA Euro 2020 na Twitterze.

Wielu fanów wspomina w mediach społecznościowych włoskiego piłkarza Davide Astoriego, który skończyłby dziś 34 lata. O urodzinach włoskiego reprezentanta pamiętała również UEFA i złożyła mu z tej okazji życzenia. Działacze nie pamiętali jednak, że sportowiec zmarł przed trzema laty. Wpis zniknął z konta na Twitterze.

4 marca 2018 roku, 31-letni wówczas piłkarz, został znaleziony rano w pokoju hotelowym w Udine. Przyczyną śmierci zawodnika, który grał też w reprezentacji Włoch, było stopniowe spowolnienie pracy serca.

 

ZOBACZ: Liga włoska w żałobie. W pokoju hotelowym znaleziono zwłoki kapitana Fiorentiny

W mediach społecznościowych wielu fanów pamiętało o rocznicy urodzin piłkarza, które przypadają 7 stycznia. Astori skończyłby 34-lata. Życzenia urodzinowe złożyła mu na Twitterze UEFA. Wpis szybko zniknął, ale internauci zdążyli go zauważyć. 

 

 

Występujący na pozycji obrońcy Astori grał w Fiorentinie od 2015 roku. Wcześniej bronił barw m.in. Romy i Cagliari. 14 razy wystąpił w reprezentacji narodowej, po raz ostatni we wrześniu 2017 roku z Izraelem (1:0) w el. mistrzostw świata.

pgo/grz/ polsatnews.pl, iltempo.it
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie