Rosja: udusił wilka gołymi rękoma [WIDEO]

Świat
Rosja: udusił wilka gołymi rękoma [WIDEO]
pixabay/Deedee86/zdj.ilustracyjne
Wilk zabił rolnikowi dwa psy i zaatakował konia. Doszło do walki wręcz.

Niezwykłą sytuację zarejestrowały kamery CCTV we wsi Novotroitskoye w republice Baszkirii. Opublikowane nagranie ukazuje anonimowego rolnika walczącego wręcz z wilkiem. Farmer udusił zwierzę gołymi rękoma.

Wilk wdarł się na teren gospodarstwa należącego do mężczyzny. Dzikie zwierzę zabiło dwa psy należące do farmera i zaatakowało konia. Na nagraniu widzimy, jak rolnik rzuca się na drapieżnika i szamocze z nim w śniegu, a następnie wielokrotnie uderza po pysku i chwyta za szyję gołymi rękoma.

 

ZOBACZ: Jeszcze nie widzieliśmy tak dobrze zachowanego wilka z epoki lodowcowej

 

- Rolnik nie zdążył podnieść karabinu i przystąpił do walki ze zwierzęciem na gołe ręce - powiedział jeden z cytowanych przez "The Sun" lokalnych reporterów.

 

 

Mężczyzna nie wyszedł z pojedynku bez szwanku. Farmer pozujący do zdjęcia z zabitym wilkiem został wielokrotnie pogryziony i przeszedł testy w kierunku wścieklizny. 

 

Ataki wilków to wina człowieka?

 

Nie wiadomo, dlaczego zwierzę zdecydowało się na atak na farmę. - Wkrótce powinniśmy poznać dokładną przyczynę - powiedziała Galina Dziuba, szef regionalnego oddziału weterynarii. - Czy to się stało, ponieważ wilkowi brakowało jedzenia lub był chory? - zastanawia się kobieta.

 

Lokalni mieszkańcy mają swoją teorię. - Lasy są niszczone i palone, więc wilki tracą swoją zwykłą zdobycz - powiedział jeden z nich, nawiązując do postępującej wycinki okolicznych lasów. - To całkowicie wina człowieka. To tak, jakby wilki zostały bez dachu nad głową, dlatego właśnie wychodzą z dziczy - powiedział.

rsr/prz/ The Sun
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie