Pentagon ujawni informacje na temat UFO. To zapis w ustawie

Świat
Pentagon ujawni informacje na temat UFO. To zapis w ustawie
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Ustawa budżetowa na 2021 rok w USA zakłada przeznaczenie części funduszy na badania nad UFO

Pentagon musi ujawnić informacje na temat UFO. Ma na to 180 dni. Wszystko to w ramach jednego z zapisów ustawy budżetowej, związanej także z pomocą w związku z pandemią koronawirusa.

Na jednej z 5593 stron nowej amerykańskiej ustawy budżetowej, zawierającej zapisy pomocowe ws. COVID-19, pojawił się nietypowy zapis. Chodzi o odtajnienie przez Pentagon raportu na temat UFO opartego na wiedzy amerykańskiego wojska.

 

Doprecyzujmy - UFO to nie tylko statek kosmitów. To określenie latającego obiektu nieznanego pochodzenia, niedającego się zidentyfikować jako żaden znany pojazd ani wyjaśnić żadnym ze znanych zjawisk atmosferycznych.

 

Ujawnią informacje o UFO

 

Ustawa budżetowa na 2021 rok w USA zakłada przeznaczenie części funduszy na badania nad UFO. Zobowiązuje ona jednak Pentagon i FBI do ujawnienia wiedzy na ten temat. Służby mają na to 180 dni od przyjęcia ustawy. Raport będzie jawny, choć pojawi się również dodatek tajny.

 

ZOBACZ: Pentagon tworzy specjalną jednostkę do obserwacji manifestacji UFO

 

Docelowo ma powstać jednolita baza danych na temat niezidentyfikowanych obiektów latających. Zbierane będą w niej informacje od wszystkich organizacji wywiadowczych.

 

Coraz częstsze doniesienia o UFO pozwalają Amerykanom myśleć, że Chiny, Rosja, Iran czy Korea Północna dysponują nieznanymi technologiami i wiedzą w tym temacie.

ac/ military.com, independent.co.uk, wiadomosci.radiozet.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie