Tajne prace komitetu Jarosława Kaczyńskiego

Polska
Tajne prace komitetu Jarosława Kaczyńskiego
Polsat News
Jarosław Kaczyński kieruje komitetem od października

Jeszcze w styczniu mają zostać przestawione rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa dla rządu - donosi "Rzeczpospolita". Pracuje nad nimi komitet kierowany przez wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, a szczegóły i działania są utajnione.

Utajnionymi pracami komitetu kieruje odpowiedzialny za niego Jarosław Kaczyński. Wyniki prac komitetu ds. bezpieczeństwa i spraw obronnych mają zostać ogłoszone jeszcze w styczniu, a dotyczyć mają rekomendacji dla rządu i premiera w sprawie bezpieczeństwa. 

 

"Efekty będą poważne"

 

- Komitet pracuje bardzo intensywnie, a efekty tych prac będą bardzo poważne i znajdą się w rekomendacjach dla rządu i premier - mówi "Rzeczpospolitej" poseł Zbigniew Hoffmann, sekretarz Komitetu. Dodaje, że "propozycje będą wskazywały rozwiązania systemowe w zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz obronności".

 

Poseł przekazał, że obrady komitetu odbywają raz w tygodniu i są "klauzulowane, czyli odbywają się w trybie tajnym, a nawet ściśle tajnym". – Nie mogę więc podać szczegółów – wytłumaczył Hoffmann.

 

Jak twierdzi "Rzeczpospolita" rekomendacje będą dotyczyły poprawy zarządzania pandemią w kraju. Mają też zawierać propozycje usprawnienia szczepień na Covid-19. 

 

"Cieszę się, że ruszamy w nowym składzie"

 

Jak zapewnił Morawiecki, jest przekonany, że "rząd kontynuacji będzie w stanie jeszcze lepiej niż do tej pory sprostać wszystkim wyzwaniom, które nas czekają na arenie wewnętrznej przede wszystkim, ale też na arenie europejskiej i globalnej".

 

ZOBACZ: Nowy minister rolnictwa. Kim jest Grzegorz Puda?

 

- Cieszę się, że teraz ruszamy w nowym składzie, z panem prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, do wyzwań, które są ogromne - uznał premier.

 

W skład powołanej w październiku grupy wchodzi poza Jarosławem Kaczyńskim, ministrowie: obrony narodowej Mariusz Błaszczak, sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, spraw wewnętrznych i administracji oraz minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

laf/ml/ Rzeczpospolita, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie