IMGW ostrzega przed oblodzeniem i intensywnymi opadami śniegu

Polska
IMGW ostrzega przed oblodzeniem i intensywnymi opadami śniegu
zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ Printeboek
Ostrzeżenia w niektórych powiatach obowiązują do środy do godz. 6 rano

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem lub intensywnymi opadami śniegu w 10 województwach.

Alerty pierwszego stopnia dotyczące intensywnego opadu śniegu dotyczą województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Na tym terenie IMGW prognozuje wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności ostrzeżenia od 5 cm do 10 cm. Ostrzeżenia w niektórych powiatach obowiązują do środy do godz. 6 rano.

 

ZOBACZ: Mgła i marznące opady. IMGW ostrzega

 

IMGW wydał również ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące oblodzenia na terenie całych województw: podlaskiego, śląskiego i małopolskiego oraz północno-wschodnich części województw mazowieckiego i lubelskiego oraz południowych części województw: podkarpackiego, opolskiego i dolnośląskiego.

 

Zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników

 

Na terenie objętym ostrzeżeniami IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura w niektórych miejscach wyniesie około -2 st. C a w rejonach podgórskich około -6 st. C. Ostrzeżenia dotyczące oblodzeń obowiązują w niektórych miejscach do środy do godziny 8 rano.

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie