Zakaz lądowania w Polsce samolotów z Wielkiej Brytanii

Polska
Zakaz lądowania w Polsce samolotów z Wielkiej Brytanii
zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ Rauschenberger
Rozporządzenie wchodzi w życie 7 stycznia

Od czwartku, do 13 stycznia, będzie obowiązywał zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanego we wtorek w Dzienniku Ustaw.

Chodzi o Rozporządzenie Rady Ministrów z 5 stycznia 2021 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.

 

ZOBACZ: Zmiany po Brexicie od Nowego Roku. Wielka Brytania jako państwo trzecie

 

"Wprowadza się zakaz wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej" - czytamy w rozporządzeniu opublikowanym w Dzienniku Ustaw.

 

Wyjątki w rozporządzeniu

 

Zakazu nie stosuje się do samolotów wykonujących loty międzynarodowe m.in. na zlecenie Prezesa Rady Ministrów; za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego; realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r.; wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

 

Rozporządzenie wchodzi w życie 7 stycznia; traci moc z dniem 13 stycznia 2021 r. 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie