Zniszczyli kilkanaście nagrobków. Trzech nastolatków stanie przed sądem

Polska
Zniszczyli kilkanaście nagrobków. Trzech nastolatków stanie przed sądem
Lubuska Policja
Zgłoszenie o dewastacji grobów na rzepińskim cmentarzu policjanci otrzymali w sobotę (2 stycznia br.) rano.

Policjanci ustalili wandali odpowiedzialnych za zdewastowanie kilkunastu nagrobków na cmentarzu komunalnym w Rzepinie (Lubuskie). Wybryku dopuścili się trzej nastolatkowie – poinformowała w poniedziałek Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Dwóch 15-latków i 16-latek odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich za zniszczenie 16 nagrobków. Pracujący nad ta sprawą policjanci ustalili, że chłopcy uszkodzili również szlaban na terenie Zespołu Szkół w Rzepinie.

 

Zgłoszenie o dewastacji grobów na rzepińskim cmentarzu policjanci otrzymali w sobotę (2 stycznia br.) rano. Wandale wyłamali płyty pionowe, wyrwali drewniane krzyże oraz ławkę.

 

ZOBACZ: Opętanie czy choroba psychiczna? Między wiarą a nauką

 

Kilka godzin od zgłoszenia funkcjonariusze namierzyli sprawców aktu wandalizmu. Okazało się, że stoją za nim trzej nieletni chłopcy - dwóch 15-latków z woj. zachodniopomorskiego oraz jeden w wieku 16 lat - mieszkaniec gminy Rzepin.

 

Jankowska przekazała, że nieletnim w obecności rodziców przedstawiono zarzuty, do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie chłopcy odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie