Będzie padać, zarówno deszcz, jak i śnieg. Pogoda na poniedziałek, 4 stycznia

Polska
Będzie padać, zarówno deszcz, jak i śnieg. Pogoda na poniedziałek, 4 stycznia
PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Na południu spadnie deszcz, a na zachodzie i północy deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg

Początek tygodnia nie przyniesie nam w pogodzie żadnej rewolucji. Słońce nadal pozostanie limitowane tylko dla mieszkańców niektórych regionów. Za to prawie wszędzie popada, zarówno deszcz, jak i śnieg. Silny wiatr będzie nasilać uczucie zimna.

W poniedziałek spodziewamy się przeważającego zachmurzenia, z większymi przejaśnieniami głównie na południu i południowym wschodzie. Na południu spadnie deszcz, a na zachodzie i północy deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg.
 
Ostrzegamy, że miejscami opady będą występować przy temperaturze ujemnej, a więc mogą marznąć i powodować oblodzenie dróg i chodników. Lokalnie mogą pojawiać się również gęste mgły, ograniczające widoczność do 50-100 metrów i osadzające szadź.
 
Powyżej zera z silniejszym wiatrem
 
Temperatura nie ulegnie większym zmianom. Termometry po południu pokażą od zera na północnym wschodzie do 8 stopni na południowym wschodzie.
 
 
Wiatr powieje z kierunku wschodniego i północno-wschodniego słabo i umiarkowanie, tylko w północnych regionach z porywami do 30-40 km/h. Może więc obniżać temperaturę odczuwalną.
 
twojapogoda.pl
 
 
Ciśnienie stabilne, biomet niekorzystny
 
Ciśnienie pozostanie lekko podwyższone i stabilne. W samo południe wyniesie od 1015 hPa na południu do 1020 hPa na północy.
 
Wideo: prognoza pogody
  
Warunki biometeorologiczne tylko na południu kraju poprawią się. Na pozostałym obszarze pozostaną niekorzystne. Meteopaci mogą odczuwać różne dolegliwości, w tym bóle, senność, znużenie, rozkojarzenie i spowolnienie reakcji.
 
Wtorek deszczowy i wietrzny
 
Wtorek zapowiada się pod znakiem typowo jesiennej pogody. Będzie pochmurno i bardzo deszczowo. Przeważnie spadnie kilkanaście litrów wody na metr kwadratowy ziemi, a więc bardzo dużo, jak na styczeń.
 
Temperatura wyniesie od 2 stopni na zachodzie do 9 stopni na południowym wschodzie. Porywisty wiatr będzie obniżać temperaturę odczuwalną nawet o kilka stopni wobec wskazań termometrów.
Łukasz Mielczarek/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie