Starosta z ramienia PiS przyjął szczepionkę. Solidarna Polska żąda jego dymisji

Polska
Starosta z ramienia PiS przyjął szczepionkę. Solidarna Polska żąda jego dymisji
PAP/Marcin Bielecki
Szczepienia poza kolejnością. Solidarna Polska żąda dymisji starosty nyskiego

Zarząd Okręgowy Solidarnej Polski w Opolu podjął w niedzielę uchwałę, w której domaga się dymisji starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza (PiS). Powodem ma być przyjęcie przez polityka PiS szczepionki przed częścią kadry medycznej.

29 grudnia nyski portal poinformował, że do powiatowego szpitala dotarła pierwsza partia szczepionek przeciwko koronawirusowi. Według doniesień portalu, jedną z pierwszych osób, które tego dnia przyjęły szczepionkę, był starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz (PiS).

 

ZOBACZ: Maria Seweryn: popełniłam błąd, szczepiąc się przeciw COVID-19

 

W sobotę, po informacji o wydaleniu z PiS starosty opatowskiego, który na swoim profilu społecznościowym poinformował o przyjęciu szczepionki poza kolejnością, szefowa opolskiego PiS poseł na Sejm Violetta Porowska skierowała do prezesa PiS wniosek o zawieszenie starosty Kruczkiewicza w prawach członka tej partii. Sam Kruczkiewicz, w opublikowanym oświadczeniu zapewnia, że nie zabiegał o wcześniejsze szczepienie, a jedynie skorzystał z zaproszenia ze strony dyrektora nyskiego szpitala, by dać przykład innym mieszkańcom powiatu.

 

Wzywają starostę do dymisji

 

W niedzielę władze okręgowe Solidarnej Polski w Opolu podjęły uchwałę, w której wzywają starostę Kruczkiewicza do natychmiastowego złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji.

 

"W sytuacji, w której w pierwszej kolejności szczepieniu poddawany jest personel medyczny, będący na pierwszej linii frontu walki z pandemią od wielu miesięcy, tego rodzaju zachowanie określamy jako skandaliczne, nieakceptowalne i nieetyczne. Uderza ono w podstawy całej strategii walki z COVID-19, przyjętej przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Wczorajsze oświadczenie Pana starosty i próba zrzucenia w nim odpowiedzialności na osoby trzecie jedynie ten fatalny obraz pogłębia. W przypadku braku dymisji w dniu dzisiejszym, oczekujemy zdecydowanych i jednoznacznych działań ze strony Pełnomocnika Okręgowego PiS Pani Violetty Porowskiej i złożenia w dniu jutrzejszym przez Klub Radnych PiS w radzie powiatu nyskiego wniosku o odwołanie ze sprawowanej funkcji Pana Andrzeja Kruczkiewicza. Wniosek otrzyma wsparcie dwóch radnych Solidarnej Polski w powiecie nyskim" - napisano w uchwale opolskiego zarządu Solidarnej Polski

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie