Niemcy: wysoki wzrost zakażeń. Obostrzenia najpewniej będą przedłużone

Świat
Niemcy: wysoki wzrost zakażeń. Obostrzenia najpewniej będą przedłużone
PAP/EPA/FILIP SINGER
Ocenia się, że przy tak wysokim dobowym przyroście zakażeń i zgonów obowiązujące w tym kraju obostrzenia zostaną najprawdopodobniej przedłużone po 10 stycznia

W ciągu ub. doby potwierdzono w Niemczech 10 315 przypadków zakażenia koronawirusem i 312 zgonów. Łączna liczba zakażonych od początku pandemii zwiększyła się do 1 765 666 a zmarłych do 34 272 - poinformował w niedzielę Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI).

Ocenia się, że przy tak wysokim dobowym przyroście zakażeń i zgonów obowiązujące w tym kraju obostrzenia zostaną najprawdopodobniej przedłużone po 10 stycznia. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć 5 stycznia kanclerz Angela Merkel po spotkaniu z szefami rządów 16 krajów związkowych.

 

Twardy lockdown

 

Obecnie w Niemczech obowiązuje twardy lockdown - władze zakazały opuszczania domów bez konieczności; otwarte są tylko sklepy z artykułami niezbędnymi do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte są szkoły, a niektórzy pracodawcy musieli zawiesić działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostały zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu. 

ac/ PAP, Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie