Larry King w szpitalu. Choruje na COVID-19

Świat
Larry King w szpitalu. Choruje na COVID-19
commons.wikimedia.org/ ANDERS KRUSBERG / PEABODY AWARDS
Larry King jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w amerykańskim dziennikarstwie telewizyjnym

Wieloletni współpracownik telewizji CNN, nestor amerykańskiego dziennikarstwa telewizyjnego Larry King trafił do szpitala z powodu Covid-19. 87-letni dziennikarz był przed tygodniem przyjęty do Cedars Sinai Medical Center w Los Angeles - podała stacja CNN.

Larry King przez blisko 25-lat pracował dla CNN, gdzie moderował własny program "Larry King Live". Ma na swoim koncie blisko 40 tys. wywiadów. Rozmawiał ze wszystkimi prezydentami USA urzędującymi od 1974 r. Przeprowadził wywiady m.in. z Margaret Thatcher, Michaiłem Gorbaczowem, Władimirem Putinem i przywódcą Palestyńczyków Yasserem Arafatem. Wśród jego rozmówców była Nancy Reagan, Barbara Bush i Tony Blair. Jego gośćmi byli też: Frank Sinatra, Marlon Brando, Barbra Streisand, Madonna i Michael Jordan.

 

ZOBACZ: Biden przedstawił plan walki z koronawirusem. Skrytykował Trumpa

 

Stan 87-letniego dziennikarza jest poważny, ale stabilny. Problemem są choroby poboczne, King cierpi bowiem na cukrzycę typu 2, raka płuc i ma za sobą kilka zawałów - podała CNN, powołując się na rodzinę dziennikarza.

 

Wyrazista postać amerykańskiego dziennikarstwa

 

Larry King, a właściwie Leib Harvey Zeiger, pochodzi z ortodoksyjnej rodziny żydowskiej. Jego rodzice wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Galicji (Kołomyja) oraz Wileńszczyzny.

 

Larry King jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w amerykańskim dziennikarstwie telewizyjnym - podkreślają agencje. "Podwinięte rękawy koszuli, szelki, barwne krawaty i okulary w ciężkiej oprawie to charakterystyczne rysy tworzące jego wizerunek medialny" - pisze w niedzielę rano francuski portal France 24.

 

ZOBACZ: Maryla Rodowicz o zakażeniu koronawirusem. "Na początku nie było wesoło"

 

King rozpoczął karierę dziennikarską w 1957 r., gdy podjął pracę w radio. Od 1978 r. prowadził nocny talk-show na falach Mutual Radio Network. W czerwcu 1985 zatrudniono go w telewizji CNN, gdzie był gospodarzem nadawanego z Los Angeles "Larry King Live". W 2012 r., dwa lata po odejściu z CNN, zaczął prowadzić program "Larry King Now" w płatnej, internetowej Ora TV, którą założył. W 2013 r. wystartował jego kolejny program "Politykując z Larrym Kingiem" (Politicking with Larry King). Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie